"Milionerzy": pierwsze pytanie i już koło ratunkowe. Musiał prosić o pomoc publiczność

Bartosz Jałocha w 618. odcinku "Milionerów"
Bartosz Jałocha w 618. odcinku "Milionerów"
Źródło zdjęć: © Kadr z programu

28.03.2023 07:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chyba nikt, rozsiadając się wieczorem przed telewizorem, nie spodziewał się, że już przy pierwszym pytaniu w "Milionerach" emocje opadną, a uczestnik będzie potrzebował pomocy publiczności. Tak się jednak stało w najnowszym 618. odcinku. Gracz miał poważny problem z dokończeniem popularnego powiedzenia.

W 618. odcinku programu "Milionerzy" uczestnikiem, który zasiadł naprzeciwko Huberta Urbańskiego i postanowił zagrać o milion złotych, był Bartosz Jałocha z Mielca. Mężczyzna pracuje w dużej firmie motoryzacyjnej, w której zarządza zasobami ludzkimi w zakresie rekrutacji i szkoleń rozwoju pracowników. I choć gracz sprawiał wrażenie pewnego siebie, problemy pojawiły się już przy pierwszym pytaniu, które brzmiało: Jak zaczyna się powiedzenie, które kończy się słowami "a diabła ma za skórą"?

A) "odziany jest purpurą"

B) "chodzi ze złotą komórą"

C) "nie jest wszak kreaturą"

D) "modli się pod figurą"

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pan Bartosz chwilę się wahał, decydując się ostatecznie na użycie pierwszego koła ratunkowego. Publiczność wskazała odpowiedź "D", która zagwarantowała uczestnikowi 500 zł. Później przez kilka kolejnych pytań gracz szedł jak burza. Zatrzymał się dopiero przy zagadnieniu za 10 tys. zł, które brzmiało: Binge-watching to zjawisko kompulsywnego oglądania:

A) seriali

B) się za siebie

C) wystaw sklepowych

D) swoich zdjęć

Nie będąc pewnym odpowiedzi, pan Bartosz użył drugiego koła ratunkowego "pół na pół". Po chwili do wyboru miał tylko warianty "A" i "C". Zaryzykował, postawił na "A" i dzięki temu na jego koncie pojawiło się upragnione 10 tys. zł.

Ostatnie koło ratunkowe, czyli telefon do przyjaciela, uczestnik wykorzystał już przy kolejnym pytaniu. Hubert Urbański spytał bowiem o to, kto w magazynie "Ici Paris" opublikował serię karykatur Hitlera "Miłostki słodkiego Adolfa" i doczekał się sprawy w sądzie o obrazę głowy państwa?

A) Zofia Stryjeńska

B) Rene Goscinny

C) Maja Berezowska

D) Zbigniew Lengren

Na szczęście pan Bartosz nie zaufał swojemu przyjacielowi Markowi, który zasugerował zaznaczenie wariantu "D" (poprawna odpowiedź to "C"). Uczestnik zdecydował się zakończyć dalszą grę i opuścić studio z 10 tys. zł. Oglądaliście ten odcinek?

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" omawiamy 95. galę wręczenia Oscarów. Czy werdykt jest słuszny? Kto był największym przegranym? Jakie kreacje gwiazd nas zachwyciły? Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także