Trwa ładowanie...

"Milionerzy". Padło pytanie dotyczące islamu

Od połowy lutego na antenie TVN możemy śledzić kolejny sezon "Milionerów". Tym razem uczestnikowi teleturnieju problem sprawiło pytanie dotyczące religii muzułmańskiej.
Share
Kolejny odcinek programu "Milionerzy" za nami
Kolejny odcinek programu "Milionerzy" za namiŹródło: YouTube.com
d2yjer0

We wtorkowym nagraniu "Milionerów" poznaliśmy nowego gracza, Michała Rachańskiego z Warszawy. Mężczyzna zaczął mieć poważne problemy już przy trzecim pytaniu za 2000 zł. Brzmiało ono: "Komu muzułmanie zawsze szepczą do ucha formułę: 'Nie ma Boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem'?". Możliwe odpowiedzi to - A: każdemu, B: urzędnikowi imigracyjnemu, C: nowo narodzonemu dziecku, D: niewiernemu.

Jak można wyczytać w Wikipedii: "Szahada to muzułmańskie wyznanie wiary. Trzykrotne, świadome i celowe, publiczne jego wypowiedzenie decyduje o przyjęciu islamu przez daną osobę. Po wypowiedzeniu szahady wszystkie grzechy 'poprzedniego życia' znikają, a człowiek rodzi się na nowo. Słowa wyznania wiary znajdują się w każdej modlitwie muzułmańskiej i stanowią podstawowy dogmat wiary".

Rachański zdecydował się wykorzystać przy tym pytaniu koło ratunkowe "pół na pół", po czym zostały mu do wyboru odpowiedzi B i C. Po krótkiej chwili wahania wybrał poprawną odpowiedź, czyli "nowo narodzone dziecko". Dzięki temu udało mu się zdobyć 2000 zł.

d2yjer0

Młodzieżowy Hubert Urbański pozuje z fanami, a jego córki grzecznie czekają

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2yjer0

Podziel się opinią

Share
d2yjer0
d2yjer0