Trwa ładowanie...

Zaskakujące pytanie w "Milionerach". Wierzący powinni znać odpowiedź

W nowym odcinku "Milionerów" nie brakowało zarówno pytań z zakresu historycznego, jak i dotyczących aktualnych wydarzeń. Jedno z nich było związane z religią. Jak poradziła sobie uczestniczka?
Share
"Milionerzy" co rusz zaskakują pytaniami
"Milionerzy" co rusz zaskakują pytaniamiŹródło: fot. TVN
d2m1hha

"Milionerzy" to teleturniej, który zadziwia swoją nieprzewidywalnością. Pozornie łatwe pytania nagle mogą sprawić sporo trudności. Niejednokrotnie liczy się nie tylko wiedza, ale także szybkie kojarzenie faktów, oczytanie, dobra intuicja, trochę szczęścia, a także znajomość tematyki religijnej. To właśnie ta ostatnia umiejętność okazała się niezwykle istotna w jednym z pytań w najnowszym odcinku programu.

Przed Hubertem Urbańskim usiadła Magdalena z Warszawy. Można powiedzieć, że uczestniczka przeszła jak burza przez pytania. Pierwszą większą trudność napotkała na pytaniu za 75 tys. zł. Brzmiało następująco:

Zadaliśmy Polakom pytanie za milion. Zobaczcie, co odpowiedzieli

"Których mydeł nie stosuje się jako środków myjących":

d2m1hha

A. sodowych

B. potasowych

C. magnezowych

D. litowych

d2m1hha

Pani Magdalena postanowiła zamienić je na inne, choć, jak się okazało, znała odpowiedź na nie (litowych). W zamian dostała takie:

"Mala w buddyzmie, tasbih w islamie, czotki w prawosławiu. A w katolicyzmie?":

A. bazylika

B. chrzest

d2m1hha

C. różaniec

D. ksiądz

Jedno z pytań w najnowszym odcinku "Milionerów" fot. TVN
Jedno z pytań w najnowszym odcinku "Milionerów" Źródło: fot. TVN

Uczestniczka ledwo spojrzała na pytanie i szybko oznajmiła, że stawia na odpowiedź C. To rzecz jasna okazało się trafnym posunięciem i na jej konto wpadło 75. tys. zł. Ostatecznie to właśnie na tej sumie zakończyła grę, bo przy pytaniu za 125 tys. dotyczącym sprzedaży warszawskich Łazienek Królewskich postawiłaby na złą odpowiedź.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m1hha

Podziel się opinią

Share
d2m1hha
d2m1hha