Trwa ładowanie...

"Milionerzy". "Nie ryzykujemy naruszeniem swojego majątku, gdy przyjmujemy spadek z tak zwanym dobrodziejstwem". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź w teleturnieju "Milionerzy"

W dzisiejszym teleturnieju Milionerzy padło następujące pytanie: "Nie ryzykujemy naruszeniem swojego majątku, gdy przyjmujemy spadek z tak zwanym dobrodziejstwem". Sprawdź, która odpowiedź była poprawna.

"Milionerzy". "Nie ryzykujemy naruszeniem swojego majątku, gdy przyjmujemy spadek z tak zwanym dobrodziejstwem". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź w teleturnieju "Milionerzy"Źródło: Materiały prasowe, fot: Cezary Piwowarski/TVN
dhps9x2
dhps9x2

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "Nie ryzykujemy naruszeniem swojego majątku, gdy przyjmujemy spadek z tak zwanym dobrodziejstwem"
A) spadkodawcy
B) testamentu
C) inwentarza
D) prawa

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie była warta tysiąc zł.

Już drugie pytanie przysporzyło pewne problemy. Uczestnik skorzystał z pierwszego koła ratunkowego. O pomoc poprosił publiczność. Większość głosów padło na odpowiedź C) inwentarza. Mężczyzna postanowił zaufać większości. Opłaciło się. Prawidłowa była odpowiedź C.

Jeżeli przyjmiemy spadek z dobrodziejstwem inwentarza to odpowiedzialność za zobowiązania osoby zmarłej ograniczy się do wartości otrzymanych aktywów.

dhps9x2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhps9x2