Trwa ładowanie...
d20b9sv

"Milionerzy". "Nie ryzykujemy naruszeniem swojego majątku, gdy przyjmujemy spadek z tak zwanym dobrodziejstwem". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź w teleturnieju "Milionerzy"

W dzisiejszym teleturnieju Milionerzy padło następujące pytanie: "Nie ryzykujemy naruszeniem swojego majątku, gdy przyjmujemy spadek z tak zwanym dobrodziejstwem". Sprawdź, która odpowiedź była poprawna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Milionerzy". "Nie ryzykujemy naruszeniem swojego majątku, gdy przyjmujemy spadek z tak zwanym dobrodziejstwem" Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź w teleturnieju "Milionerzy"
"Milionerzy". "Nie ryzykujemy naruszeniem swojego majątku, gdy przyjmujemy spadek z tak zwanym dobrodziejstwem" Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź w teleturnieju "Milionerzy" (Materiały prasowe, Fot: Cezary Piwowarski/TVN)
d20b9sv

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "Nie ryzykujemy naruszeniem swojego majątku, gdy przyjmujemy spadek z tak zwanym dobrodziejstwem"
A) spadkodawcy
B) testamentu
C) inwentarza
D) prawa

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie była warta tysiąc zł.

Już drugie pytanie przysporzyło pewne problemy. Uczestnik skorzystał z pierwszego koła ratunkowego. O pomoc poprosił publiczność. Większość głosów padło na odpowiedź C) inwentarza. Mężczyzna postanowił zaufać większości. Opłaciło się. Prawidłowa była odpowiedź C.

Jeżeli przyjmiemy spadek z dobrodziejstwem inwentarza to odpowiedzialność za zobowiązania osoby zmarłej ograniczy się do wartości otrzymanych aktywów.

d20b9sv

Podziel się opinią

Share
d20b9sv
d20b9sv