Trwa ładowanie...

"Milionerzy": "Który z poniższych został obwołany królem Madagaskaru i stał się pierwowzorem tytułowego bohatera utworu Juliusza Słowackiego?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: "Który z poniższych został obwołany królem Madagaskaru i stał się pierwowzorem tytułowego bohatera utworu Juliusza Słowackiego?". Zobacz, czy uczestnikowi udało się poprawnie odpowiedzieć.

Share
"Milionerzy": "Który z poniższych został obwołany królem Madagaskaru i stał się pierwowzorem tytułowego bohatera utworu Juliusza Słowackiego?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź Źródło: Materiały prasowe, fot: Cezary Piwowarski/TVN
d16aciv

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: "Który z poniższych został obwołany królem Madagaskaru i stał się pierwowzorem tytułowego bohatera utworu Juliusza Słowackiego?".

Odpowiedzi wyglądały następująco:

A. Agamemnon
B. Anhelli
C. Beniowski
D. Wacław

d16aciv

Pytanie było warte 40 000 zł.

Uczestnik miał niemały problem przy tym pytanie, dlatego wykorzystał aż dwa koła ratunkowe. Najpierw poprosił o pomoc publiczność, która była dość podzielona. 35% z nich zagłosowało na Beniowskiego, a 30% na Agamemnona. Mężczyzna postanowił zadzwonić również do syna, który co prawda nie znał odpowiedz, ale stanowczo wykluczył wariant A. Uczestnik ostatecznie zaznaczył odpowiedź C.

Prawidłową odpowiedzią było C.

Maurycy Bieniowski był polskim podróżnikiem pochodzenia słowacko-węgierskiego. Bohater wielu utworów literackich, m.in. Juliusza Słowackiego (poemat Beniowski, 1841).

d16aciv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16aciv
d16aciv