Trwa ładowanie...

"Milionerzy": "Czego zażądał od Dawida król Saul za rękę swojej córki Mikal?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: "Czego zażądał od Dawida król Saul za rękę swojej córki Mikal?". Zobacz, czy uczestnikowi udało się poprawnie odpowiedzieć.

"Milionerzy": "Czego zażądał od Dawida król Saul za rękę swojej córki Mikal?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedźŹródło: Materiały prasowe, fot: Cezary Piwowarski/TVN
d20ymq4
d20ymq4

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: "Czego zażądał od Dawida król Saul za rękę swojej córki Mikal?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź.

Odpowiedzi wyglądały następująco:

A. dziesięciorga uszu Rzymian
B. stu napletków Filistynów
C. tysiąca głów Moabitów
D. miliona dłoni Edomitów

d20ymq4

Pytanie było warte 250 000 zł.

Przy tym pytaniu uczestnik miał spory dylemat. Na samym początku skorzystał z pomocy publiczności, która w 57% zaznaczyła wariant B. Niestety nie przekonało to mężczyzny, dlatego postanowił zadzwonić do swojego kuzyna, który nie znał odpowiedzi na to pytanie. Gracz zaryzykował, zaznaczając "sto napletków Filistynów", co okazało się być właściwą decyzją.

Prawidłową odpowiedzią było B.

Mikal była drugą córką króla Saula. Król, zazdrosny o rosnącą popularność Dawida (który prowadził dla Saula kampanie wojenne), chciał wprowadzić Dawida do swojej rodziny, aby mieć na niego wpływ i łatwiej wydać w ręce Filistynów. Jako okup Dawid miał dostarczyć sto napletków zdobytych na Filistynach. Dostarczył ich dwieście i został zięciem Saula.

Pobierz WP Pilot na iOS lub Android i oglądaj!

d20ymq4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20ymq4