Trwa ładowanie...

"Milionerzy". "Co napędza kerozyna?". Pytanie i odpowiedź

Twórcy "Milionerów" przyzwyczaili nas do banalnych pytań, nawet tych za naprawdę wysokie sumy. Tym razem jednak tak nie było. Uczestnik musiał odpowiedzieć m.in. na pytania, co napędza kerozyna oraz kto według serii tekstów z 1997 r. na łamach "Życia "spędzał wakacje z agentem.

Share
Hubert Urbański od lat jest prowadzącym "Milionerów"
Hubert Urbański od lat jest prowadzącym "Milionerów"Źródło: AKPA
d3udm80

W 325. odcinku programu "Milionerzy" uczestnikiem, który zasiadł naprzeciwko Huberta Urbańskiego i postanowił zagrać o milion złotych, był Paweł Wrzesiński z Wrocławia. Gracz z wykształcenia był prawnikiem, a pracował jako bankowiec. Już na pierwszy rzut oka było widać, że zawodnik w ogóle nie stresuje się grą. Pytania nie sprawiały mu większej trudności. O pomoc poprosił dopiero przy zagadnieniu za gwarantowaną sumę 40 tys. złotych.

Krótkie, ale trudne pytanie, które zadał Urbański, wyglądało następująco: "Co napędza kerozyna?". Uczestnik do wyboru miał cztery warianty:

d3udm80

A. drezyny

B. karuzele

C. samoloty

D. zegary kwarcowe

d3udm80

Poprawną odpowiedzią jest C - samoloty.

WYJAŚNIENIE: Co to jest kerozyna? To inaczej nafta. Jest znacznie tańsza od benzyny i oleju napędowego, w związku z czym jest stosowana w lotnictwie jako paliwo do silników odrzutowych, turboodrzutowych, turbowałowych, turbośmigłowych.

Jedno z kolejnych pytań, z którymi musiał zmierzyć się uczestnik, brzmiało: "Kto według serii tekstów z 1997 r. na łamach 'Życia' spędzał wakacje z agentem?". Odpowiedzi wyglądały następująco:

A. Aleksander Kwaśniewski

d3udm80

B. Aleksandra Jakubowska

C. Leszek Miller

D. Stan Tymiński

Poprawną odpowiedzią jest A - Aleksander Kwaśniewski.

WYJAŚNIENIE: "Wakacje z agentem" to cykl artykułów opublikowanych na łamach pierwszej edycji dziennika "Życie" w sierpniu 1997 r. Informowały o wspólnych wakacjach Aleksandra Kwaśniewskiego, wówczas przewodniczącego Klubu Parlamentarnego SLD, z rosyjskim szpiegiem Władimirem Ałganowem w pensjonacie "Rybitwa" na terenie Centralnego Ośrodka Sportu we Władysławowie-Cetniewie w sierpniu 1994 r.

Gwiazdy na robocie #5: Hubert Urbański zdradza tajniki "Milionerów"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3udm80

Podziel się opinią

Share
d3udm80
d3udm80