Trwa ładowanie...
milionerzy
14-01-2019 21:17

"Milionerzy": Co Antoine'owi Lavoisierowi jako pierwszemu udało się spalić w silnym ogniu soczewki?

W programie "Milionerzy" padło pytanie "Co Antoine'owi Lavoisierowi jako pierwszemu udało się spalić w silnym ogniu soczewki?". Uczestniczka wykorzystała koło ratunkowe, ale zrezygnowała. Sprawdźmy, jaka była poprawna odpowiedź.

"Milionerzy": Co Antoine'owi Lavoisierowi jako pierwszemu udało się spalić w silnym ogniu soczewki?Źródło: WP.PL, fot: wp.tv
d1e80yx
d1e80yx

W emitowanym dziś programie "Milionerzy" przy kwocie 250 tysięcy złotych padło pytanie: "Antoine'owi Lavoisierowi jako pierwszemu udało się spalić w silnym ogniu soczewki...:
A szafir
B rubin
C diament
D ametyst

Uczestniczka wykorzystała koło ratunkowe "telefon do przyjaciela". Siostra grającej zasugerowała odpowiedź C. Kobieta zrezygnowała z dalszej gry. Okazało się, że to była poprawna odpowiedź. Uczestniczka teleturnieju wygrała 125 tysięcy złotych.

Pierwszy raz eksperyment ten przeprowadził Antoine Lavoisier, skupiając na diamencie wiązkę promieni słonecznych przepuszczonych przez soczewkę. Odkrył, że do spalania potrzebny jest tlen i to on nazwał jako pierwszy ten pierwiastek, określając go jednym z dwóch składników powietrza, obok azotu.

d1e80yx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e80yx