Trwa ładowanie...
milionerzy
+1
KME

"Milionerzy": był o krok od pytania za milion. Nic dziwnego, że podjął taką decyzję

Leszek Kędzierski z Wrześni popisał się wiedzą w "Milionerach" i zgarnął 250 tys. złotych. Był blisko tytułowego miliona, gdy wycofał się z gry. Trudno jednak się temu dziwić, widząc na jakie trafił pytanie. Sprawdź, czy znasz na nie odpowiedź.

Share
Leszek Kędzierski wygrał ćwierć miliona złotych
Leszek Kędzierski wygrał ćwierć miliona złotych Źródło: Facebook
d4lbse3

W bieżącej edycji "Milionerów" niedawno padła główna wygrana. Pod koniec września po tytułowy milion sięgnął Jacek Iwaszko. W ostatnim odcinku, niemal krok od wygranej, był też Leszek Kędzierski. Mieszkaniec Wrześni w pięknym stylu odpowiadał na kolejne pytania, przechodząc przez tzw. progi gwarantowane. Dobrą passę uczestnika nieoczekiwanie przerwało pytanie za pół miliona złotych.

Brzmiało ono następująco: Na co reaguje nocyceptor?

A: na mroki nocy

d4lbse3

B: na podczerwień małej mocy

C: na słodki smak

D: na bodźce uszkadzające tkanki

Hubert Urbański o kulisach nowego sezonu "Milionerów"

Choć pan Leszek dysponował jeszcze jednym kołem ratunkowym - pół na pół - nocyceptory okazały się tak tajemnicze, a ryzyko przegranej tak duże, że podziękował za dalszą grę.

Dzięki tej decyzji uczestnik wrócił do domu z gwarantowaną kwotą 250 tys. złotych. Poprawna odpowiedź na pytanie, na co reagują nocyceptory, to D. na bodźce uszkadzające tkanki.

d4lbse3

Nocyceptory, zwane także receptorami bólowymi, to neurony czuciowe odpowiadające za odczuwanie bólu. Znaliście odpowiedź?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4lbse3

Podziel się opinią

Share
d4lbse3
d4lbse3