Miliard dolarów w piach? Najdroższy serial w historii podzielił widzów

Ogromne pieniądze, jakie w "Pierścienie Władzy" włożył Amazon, co prawda na ekranie widać, ale nie bardzo je czuć. Wszystko za sprawą wielu irytujących elementów, które prędko wychwycili (i rozdmuchali) widzowie. W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy m.in. o zawodzie, jaki sprawił serialowy "Władca Pierścieni". Posłuchajcie!

Orlando Bloom we "Władcy Pierścieni" i Morfydd Clark w "Pierścieniach Władzy"
Orlando Bloom we "Władcy Pierścieni" i Morfydd Clark w "Pierścieniach Władzy"
Źródło zdjęć: © Amazon, New Line Cinema
Redakcja WP Popkultura

22.09.2022 | aktual.: 22.09.2022 17:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podcastu "Clickbait" możesz słuchać na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Ponad milard dolarów już wydany, z czego 500 milionów na sam pierwszy sezon. Historia, która siłą rzeczy będzie porównywana z doskonałymi filmami Petera Jacksona. Decyzje obsadowe, które zawsze wzbudzają wiele (niezdrowych) emocji, tu wzbudziły ich jeszcze więcej. Za nami cztery odcinki "Pierścieni Władzy" – i co dalej? Oglądamy? Ciekawimy się? Czy zasadne jest porównywać serial Amazona z "Rodem Smoka"? A może ta wymuszona medialnymi tekstami konfrontacja jest zupełnie niepotrzebna i seriale mogą sobie żyć obok siebie?

Posłuchaj najnowszego odcinka poniżej:

Seriale sprzed rewolucji

Znajdujemy się obecnie prawdopodobnie w faktycznej złotej erze telewizji (a de facto streamingu). Na seriale wydaje się już więcej pieniędzy niż na letnie blockbustery. Ale czy pamiętacie jeszcze, jak wyglądała telewizja przed rewolucją? Co oglądaliście w telewizji w latach 90. i na przełomie wieków? Jaki jest pierwszy "dorosły" serial, jaki zapamiętaliście? Jaki wspominacie najrzewniej z okresu przed rewolucją? Czyli "X-Files", "MacGyver" i inne starocie, które po latach nie wydają się tak atrakcyjne jak kiedyś. I szkoda. (Początek około 22. minuty nagrania.)

The Queen is Dead, Long Live the King!

To telewizyjne wydarzenie miały śledzić ponad cztery miliardy ludzi na całym świecie. W poniedziałek 19 września odbył się pogrzeb najdłużej panującej władczyni Wielkiej Brytanii, postaci mającej niebagatelny wpływ na kulturę i popkulturę. Elżbieta II pojawiła się w dziesiątkach filmów (i tyleż samo seriali), na spadochronie "skakała" z Jamesem Bondem na otwarciu Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku. Czy Karol ma szansę zająć jej miejsce w popkulturze? Co dalej z serialem "The Crown"? Jak wyglądał w telewizji dzień, w którym zmarła Elżbieta II? I co z tym wszystkim wspólnego mają pszczoły i pająki? (Początek około 43. minuty nagrania.)

Podcastu "Clickbait" możesz słuchać na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Komentarze (98)