Trwa ładowanie...

„Migotka to...” problematyczne pytanie z Milionerów

Milionerzy to popularny teleturniej TVN. Wrócił na antenę a wraz z nim również wpadki uczestników. Tym razem na podchwytliwe pytanie Huberta Urbańskiego trafiło do pana Dariusza. Padło pytanie o migotkę.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

„Migotka to...” problematyczne pytanie z MilionerówŹródło: milionerzy.tvn.pl, fot: milionerzy.tvn.pl
d3lsjhm
d3lsjhm

We wczorajszym odcinku Milionerów, jeden z graczy miał bardzo duży problem z odpowiedzią na zaledwie trzecie pytanie, które brzmiało: „Migotka to…”. Jak zwykle zawodnik miał do wyboru cztery warianty odpowiedzi: a) prawa komora serca, b) trzecia powieka, c) mama Muminka i d) kierunkowskaz. Niestety, po chwili zastanowienia, pan Dariusz postawił na odpowiedź „c”, która była błędna.

Migotka z Muminków. Dobry trop, choć błędny

Migotka to rzeczywiście jedna z bohaterek książek o Muminkach Tove Jansson, które doczekały się również telewizyjnych ekranizacji. Jednak fikcyjna postać nie była mamą Muminka, jak sądził pan Dariusz, a siostrą Migotka i ukochaną Muminka.

Czym jest migotka?

Migotka, o którą zapytano w „Milionerach”, to tak naprawdę trzecia powieka. Inaczej nazywana błoną migawkową, przesłoną migawkową lub po prostu migawką. Można zauważyć ją m.in. u większości kręgowców lądowych. Jest rodzajem powieki, zdwojeniem spojówki, występującym w przy przyśrodkowym kącie oka, zwykle w postaci przezroczystej błony chroniącej gałkę oczną przed urazami.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3lsjhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lsjhm