Trwa ładowanie...

Mieszkańcy Zakopanego złożyli skargę na Sylwestra TVP. Burmistrz przeprasza

Sylwester TVP zebrał przed telewizorami ogromną publiczność, bo aż 7 mln widzów. Władze Telewizji Polskiej nie kryły radości z wyniku i już w trakcie koncertu okrzyknęły widowisko mianem hitu. Niestety, nie wszyscy mieli w tym dniu powody do radości. Mieszkańcy Zakopanego mieli do imprezy wiele zastrzeżeń.

Mieszkańcy Zakopanego złożyli skargę na Sylwestra TVP. Burmistrz przepraszaŹródło: ONS.pl
d28s0im
d28s0im

Sylwestrowa zabawa zorganizowana na Równi Krupowej przyciągnęła do Zakopanego ok. 90 tys. osób. I choć miasto co roku przeżywa oblężenie turystów, to to, co wydarzyło się ostatniego dnia 2017 r. przerosło jego mieszkańców. Pierwsze problemy pojawiły się, gdy osoby bawiące się na koncercie zorientowały się, że w strefie ogrodzonej przez TVP obowiązuje zakaz spożywania alkoholu.

Najbliższym terenem, na którym nie obowiązywały żadne zakazy stacji, a który wciąż sąsiadował z imprezą, było osiedle Zborowskiego. Spragnieni turyści tłumnie ruszyli w kierunku tamtejszych bloków i rozpoczęli zabawę we własnym zakresie.

- Przeżyliśmy prawdziwy horror. Pijaństwo na skwerach trwało prawie całą noc, w huku odpalanych między budynkami oraz samochodami rac i petard, zanieczyszczone zostały klatki schodowe. Do tego ktoś próbował włamać się do samochodu zaparkowanego pod jednym z budynków. Próbowaliśmy interweniować, ale byliśmy ignorowani przez uczestników sylwestrowej zabawy, którzy pod naszymi oknami upijali się. Niestety, służby porządkowe nie interweniowały - narzekali mieszkańcy na łamach "Tygodnika Podhalańskiego".

Ci, którym zachowanie turystów najbardziej doskwierało, złożyli skargę do zakopiańskiego magistratu. Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula przyznał, że podczas sylwestra rzeczywiście nastąpiły pewne "uciążliwości", za które przeprosił w oficjalnym liście skierowanym do wszystkich mieszkańców.

d28s0im

- Pragnę Państwu gorąco podziękować za ogromną życzliwość i wyrozumiałość podczas minionej nocy sylwestrowej. Wspólnie ugościliśmy w naszym Mieście turystów z Polski i zagranicy, którzy w tym pięknym zakątku Polski chcieli powitać Nowy Rok. Koncert "Sylwester Marzeń z Dwójką" był więc naszym wspólnym wielkim sukcesem. Obejrzała go rekordowa ilość uczestników pod sceną oraz widzów na antenie TVP2. Dla Zakopanego była to doskonała promocja i możliwość zaprezentowania wielu walorów Miasta i pięknej góralskiej kultury, na nieosiągalną do tej pory skalę, co z pewnością już wkrótce przyniesie wiele korzyści dla Mieszkańców i Przedsiębiorców. Jako Miasto wraz z wszystkimi służbami staraliśmy się sprostać związanym z organizacją tego wyjątkowego wydarzenia wyzwaniom. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że niespodziewana ilość uczestników sylwestrowego koncertu mogła zakłócać spokój Mieszkańców. Przepraszamy za wszystkie uciążliwości, a przede wszystkim dziękujemy, że tej nocy byliście Państwo z nami i mogliśmy liczyć na Państwa wyrozumiałość. Zapewniamy, że z tegorocznej imprezy wyciągniemy wnioski, aby w przyszłości te problemy były jak najmniejsze - napisał (zachowano oryginalną pisownię).

Zarówno Telewizja Polska, jak i Miasto Zakopane deklarują chęć ponownego zorganizowania sylwestra i zapowiadają kontynuowanie współpracy.

Zobacz też: Sylwester w TVP2: czy ten rozmach to przesada?

d28s0im
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28s0im