Trwa ładowanie...

Mieczysław Hryniewicz wspiera taksówkarzy. "To nie kwestia konkurencji, tylko nierówności"

Mieczysław Hryniewicz wyraził swoje poparcie dla strajkujących taksówkarzy. Z sentymentem wspomina swoją rolę w "Zmiennikach", gdzie także jeździł na taryfie. W rozmowie z Wirtualną Polską aktor argumentuje, dlaczego warto wesprzeć taksówkarzy.

Mieczysław Hryniewicz wspiera taksówkarzy. "To nie kwestia konkurencji, tylko nierówności"Źródło: East News, fot: East News
dthpkh3
dthpkh3

"Zmiennicy" to polski serial telewizyjny z 1986 roku w reżyserii Stanisława Barei. Zagrała w nim plejada polskich aktorów, nie tylko komediowych. Rzeczywistość w produkcji ukazana była poprzez pryzmat perypetii taksówkarzy fikcyjnego warszawskiego WPT (Warszawskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego). Widzowie dobrze pamiętają odtwórcę głównej roli, Mieczysława Hryniewicza. Do dzisiaj kojarzymy go z wesołym kierowcą taryfy.

Aktor w rozmowie z Wirtualną Polską wyraził poparcie dla "kolegów" taksówkarzy.

ZOBACZ TAKŻE: Mieczysław Hryniewicz zaprosił nas do swojego ogrodu. Robi piorunujące wrażenie

- Popieram taksówkarzy, bo są nieuczciwie traktowani. A poza tym aplikacje gwarantujące przewozy osób wcale nie są takie bezpieczne. Koleżanka zamówiła ostatnio takiego przewoźnika, żeby przewiózł jej sprzęt warty blisko 40.000 zł. Przejazd się zakończył, a po kamerze i innych drogich akcesoriach nie było śladu. I nagle okazuje się, że nie ma się do kogo odwołać. Wystarczyłoby, że zapłaciłaby 10 zł więcej i nie byłoby zmartwienia - powiedział w rozmowie z nami Mieczysław Hryniewicz.

dthpkh3

- Poza tym to chodzi po ludzku o równość. Żeby w każdym zawodzie ludzie byli traktowani uczciwie i bez strat. Żeby żyło i pracowało się lepiej. Oczywiście, lepiej zapłacić 20 zł zamiast 30. Ale w tym wypadku to już nie konkurencja, tylko nierówność - dodał aktor.

Hryniewicz przyznał, że zdarzyło się, aby w jego rodzinnym Poznaniu taksówkarze z sympatii nie pobrali opłaty za przejazd.

- Zdarzyło mi się kilka razy, że faktycznie kierowcy taryfy przewieźli mnie za darmo. Ale płacę sam za siebie i jeżeli już to zawsze korzystam z tradycyjnej taksówki - wyznał w rozmowie z WP Hryniewicz.

dthpkh3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dthpkh3