ycipk-2uxgw9

Michał Żebrowski o nowym odtwórcy Wiedźmina. "Nieziemsko przystojny"

Aktor, który wcielał się w rolę Geralta w polskim serialu, powiedział Wirtualnej Polsce, że nie zna Henry'ego Cavilla. Jednak ufa, że Amerykanie wybrali dobrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Żebrowski w niesławnej ekranizacji "Wiedźmina" z 2001 r.
Michał Żebrowski w niesławnej ekranizacji "Wiedźmina" z 2001 r. (Materiały prasowe)
ycipk-2uxgw9

Polacy kojarzą "Wiedźmina" z serialem emitowanym na antenie TVP2 w 2002 roku, nieszczęsnym smokiem i Michałem Żebrowskim, który wcielał się w Geralta z Rivii. Zapytaliśmy aktora, co sądzi o wyborze Henry'ego Cavilla do tytułowej roli produkcji Netflixa.

- Właśnie zobaczyłem, że nieziemsko przystojny aktor będzie grał Wiedźmina i pomyślałem sobie, że nie myliłem się.Amerykanie na pewno wybiorą odpowiednią osobę do tej roli. Jako polski Wiedźmin czekam na amerykańskiego.

ycipk-2uxgw9

Żebrowski nie kojarzy Cavilla z amerykańskich produkcji. – Czytałem, że jest znany z roli superbohatera – powiedział WP. Po czym dodał:* – Ale Amerykanie się w tej kwestii nie mylą. Jak już wybierają aktora, to dobrze.*

Zapytany, czy rola Geralta jest odpowiedzialna i czy na Cavillu ciążyć będzie presja, Żebrowski odpowiedział:

- To zależy, o czym będzie nowy "Wiedźmin". U nas był o gumowych wężach i plastikowych stworach, a być może oni zrobią swój serial o tym, o czym Sapkowski pisał. Czyli o nietolerancji i o złu, jakie toczy nasz świat. Jeżeli będzie to pogłębiona wersja, to być może Cavill poczuje się odpowiedzialny, by to dobrze zagrać.

ycipk-2uxgw9

Polska produkcja niestety się nie udała. Nie została dobrze przyjęta ani przez fanów, ani przez krytyków. Najwyższa pora, by jeden z najpopularniejszych polskich literackich bohaterów doczekał się porządnej ekranizacji. Trzymamy kciuki za produkcję Netflixa. I za Henry'ego Cavilla.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

ycipk-2uxgw9
Polub WP Teleshow
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2uxgw9

ycipk-2uxgw9
ycipk-2uxgw9