Żebrowski bezlitosny dla polityka PiS. Posypały się epitety

Michał Żebrowski w "Bez retuszu"
Michał Żebrowski w "Bez retuszu"
Źródło zdjęć: © TVP Info

20.05.2024 07:21, aktual.: 20.05.2024 09:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Michał Żebrowski to aktor, który otwarcie deklaruje swoje poparcie polityczne dla środowiska Donalda Tuska. Nic więc dziwnego, że w czasach rządów PiS nie był zapraszany do TVP. Teraz się to zmieniło i Żebrowski w końcu mógł powiedzieć w telewizji publicznej, co myśli o przedstawicielach poprzedniej władzy.

W niedzielę 20 maja Marek Czyż zaprosił do swojego programu "Bez retuszu" piątkę gości: Michała Żebrowskiego, Magdalenę Rigamonti (Onet.pl), psychologa społecznego prof. Michała Bilewicza, politologa dr hab. Olgierda Annusewicza i Bartosza Wielińskiego z "Gazety Wyborczej". Debata była prowadzona wokół pytania: "Czy obawiasz się zaostrzenia sporów politycznych w Polsce?".

Michał Żebrowski, który w programie mówił, że jest "wielkim fanem Rafała Trzaskowskiego" (i omyłkowo zatytułował go "panem profesorem"), brał udział w "marszu miliona serc" itp., stwierdził w TVP Info, że "zawodzą nas liderzy". Po czym przypomniał, jak Jarosław Kaczyński wyszedł z sali sejmowej podczas upamiętnienia Andrzeja Wajdy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Żebrowski nie przebierał też w słowach, mówiąc o TVP pod kierownictwem "medialnego gangstera Jacka K.", który "urządził coś, co przechodziło ludzkie pojęcie". - Nie wiem, jak my się będziemy z tego wygrzebywać. Przecież nasze polskie rodziny zostały tak podzielone, zainfekowane tym wirusem nienawiści. To jest obrzydliwe. To zbrodnia jest na narodzie - mówił aktor i dyrektor Teatru 6. piętro.

Żebrowski ostro o Czarnku i wyborcach PiS

Żebrowski odniósł się też do słów Przemysława Czarnka, które padły w programie Bogdana Rymanowskiego. Były minister kultury nazwał siedzącego obok Roberta Biedronia "zdegenerowanym człowiekiem". Paweł Zalewski (Polska 2050) ostentacyjnie wyszedł ze studia, a Rymanowski dopytywał Biedronia, czy domaga się przeprosin od Czarnka. Po chwili Czarnek sam przeprosił za użycie słowa "zdegenerowany".

- Mam świadomość tego, jaką reprezentuje grupę i wrażliwość społeczną. To jest po prostu cham, młot i prostak - podsumował zachowanie Czarnka Żebrowski.

- Inni patrzą na ludzi na świeczniku i biorą z nich przykład. Jeżeli oni tak do siebie ujadają i tacy są dla siebie potworni, reprezentują takie maniery i sposób dyskusji, to co my, ludzie na ulicy, mamy robić? To jest ich wina. To jest ich grzech - ciągnął aktor.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" przestrzegamy przed wyjściem z kina za wcześnie na "Kaskaderze", mówimy, jak (nie)śmieszna jest najnowsza komedia Netfliksa "Bez lukru" oraz jaramy się Eurowizją. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (276)
Zobacz także