Trwa ładowanie...
Michał Urbaniak zaprasza na Festiwal Jazz Wolności
Informacja prasowa

Michał Urbaniak zaprasza na Festiwal Jazz Wolności

Share
d1smzf8

Z okazji 60-lecia festiwalu odbędzie się konkurs młodych zespołów jazzowych. Do konkursu zgłosiło się trzydzieści sześć zespołów i wykonawców. Jury, w którym zasiadają Michał Urbaniak, Piotr Turkiewicz, Jerzy Szczerbakow, Jerzy Małek, Marcin Jacobson oraz Ryszard Wojciul, wyłoniło pięciu finalistów. 27 sierpnia przy sopockim molo zagrają Paweł Wszołek Quintet, Zagórski/Kądziela Quartet, Maciej Wojcieszuk Quintet, Piotr Scholz Sextet oraz zespół Ulyany Hedzik. W wieczornej części festiwalu wystąpi Michał Urbaniak z zespołem Young Lions. To zupełnie nowy projekt mistrza saksofonu i skrzypiec.

Festiwal Jazz Wolności powered by LOTOS to nie tylko parada i muzyka. Goście festiwalu będą mogli obejrzeć wystawę fotografii "Twarze jazzu". - Przypominamy tych wszystkich artystów oraz organizatorów i kreatorów życia jazzowego w Polsce, którzy sprawili, że polski jazz jest rozpoznawalny na arenie międzynarodowej. Otrzymaliśmy kilka fotografii z archiwum Matthew Tyrmanda, przedstawiających jego ojca, również zdjęć z sopockiego festiwalu z 1956 roku. Chcemy pokazać również fotografię Marka Karewicza, który sam jest ikoną fotografii muzycznej - mówi Violetta Lubacz. Wystawa stanie na Placu Konstytucji 3 Maja w Sopocie, a potem zostanie przeniesiona do Muzeum Sopotu.

d1smzf8

Również w Muzeum Sopotu, nie lada gratka dla miłośników historii – projekcja filmów udostępnionych organizatorom festiwalu przez TVP Kultura, a pochodzące z archiwum Telewizji Polskiej. Będą to dokumenty poświęcone życiu i twórczości Krzysztofa Komedy Trzcińskiego: Czas Komedy, Wybrańcy Bogów umierają młodo, a także prawdziwa perełka, film Jazz w Filharmonii- Zespół Krzysztofa Komedy, będący zapisem wywiadu z Krzysztofem Komedą, zarejestrowanym przez telewizję w 1967 roku, zilustrowanym dwoma kompozycjami w wykonaniu zaproszonego do studia telewizyjnego kwartetu Komedy w składzie: R. Carlsson ze Szwecji - perkusja, R. Dyląg - kontrabas, T. Stańko - trąbka i K. Komeda - fortepian. Projekcja rozpocznie się w niedzielę, 28 sierpnia o godzinie 19:30.

Posłuchajcie, jak na wydarzenie zaprasza sam Michał Urbaniak.

(fot. mat. prasowy)
Źródło: (fot. mat. prasowy)
d1smzf8

Podziel się opinią

Share
d1smzf8
d1smzf8