Michał Piróg w szkole nie miał lekko. "Znałem tylko kij"
Uznany tancerz i choreograf Michał Piróg zabrał głos w sprawie mobbingu wśród adeptów sztuk artystycznych. W rozmowie z cozatydzien.tvn.pl wyznał, że nie jest zwolennikiem wychowania, które tylko "głaszcze".
19.11.2022 | aktual.: 19.11.2022 16:00
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Michał Piróg jest od wielu już lat związany ze stacją TVN, gdzie karierę rozpoczynał jako juror programu "You Can Dance". Zachwycił wtedy swoimi umiejętnościami tanecznymi i choreograficznymi. Sławy dołożył mu program "Top Model", którego Piróg jest prowadzącym. O jego popularności może świadczyć również liczba osób, które obserwują artystę na Instagramie - to ponad 517 tysięcy.
W wywiadzie udzielonym serwisowi cozatydzien.tvn.pl Piróg opowiadał o praktykach pedagogicznych, których doświadczał podczas własnej edukacji. Wyznał, że należy do pokolenia, które częściej karano, niż nagradzano lub motywowano.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
- Ja byłem, niestety albo stety, tym pokoleniem, które znało tylko kij. Marchewką były nasze marzenia - wspominał.
W związku z coraz głośniejszym tematem mobbingu wśród studentów szkół artystycznych Michał Piróg wygłosił zaskakującą tezę.
- To jest naprawdę brutalny świat. (...) nie jest to wszystko uzależnione tak naprawdę tylko i wyłącznie od nas, naszego talentu, tylko od tego, czy będziemy w dobrym miejscu, czy znajdziemy dobrych agentów, czy znajdziemy dobrych przewodników, którzy nam umożliwią dotarcie lub co nam otworzy drzwi do czegoś. Dużo zależy od szczęścia, dużo od naszego samozaparcia. Więc żeby to wyćwiczyć, żeby też mieć tę grubą skórę, to ta szorstkość jest potrzebna moim zdaniem - stwierdził.
Tancerz uważa, że samym "głaskaniem" nie można stworzyć silnej jednostki, która później poradzi sobie w otaczającym ją świecie. Stosowanie tzw. szkoły przetrwania po to, żeby wyłuskać najsilniejszych, którzy są utalentowani, ma mieć głęboki sens.
Zobacz także
- Wiem, nie jest to popularna teoria. Ale jest bardzo dużo wrażliwych osób, które mają talent, natomiast nie są gotowe do tego, żeby się skonfrontować ze światem, który jest bardzo brutalny i ta tendencja dzisiaj do głaskania może bardzo skrzywdzić tych ludzi - dodał Piróg.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się "The Office", krytykujemy "The Crown", rozgryzamy "The Bear", wspominamy "Barry’ego" i patrzymy przez palce na "Na zachodzie bez zmian". Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.