Trwa ładowanie...

Michał Oleszczyk rezygnuje ze stanowiska w TVP. Pracował tylko jeden miesiąc

Był zastępcą dyrektora ds. repertuaru filmowego zaledwie miesiąc. To nie jest pierwsza jego rezygnacja podczas trwania "dobrej zmiany".

Michał Oleszczyk rezygnuje ze stanowiska w TVP. Pracował tylko jeden miesiącŹródło: Materiały prasowe
d2ezb1s
d2ezb1s

Na Facebooku Michał Oleszczyk wydał oświadczenie, w którym informuje o złożeniu wypowiedzenia. W rozmowie z WP potwierdza, że decyzja zapadła za porozumieniem stron. Nie podaje jednak jej konkretnych powodów.

"Niniejszym informuję, że wypowiedziałem moją umowę o pracę w TVP1 na stanowisku zastępca dyrektora d/s repertuaru filmowego. Z dniem dzisiejszym, za porozumieniem stron, zaprzestaję wykonywania obowiązków służbowych. Powody mojej decyzji przekazałem dyrektorowi Mateuszowi Matyszkowiczowi. Jednocześnie informuję, że zamierzam kontynuować współpracę z "Tygodnikiem kulturalnym" w TVP Kultura."

To nie jest pierwsza rezygnacja Oleszczyka podczas trwania "dobrej zmiany". W latach 2013-2016 wybitny krytyk filmowy pełnił funkcję dyrektora artystycznego Filmowego Festiwalu w Gdyni. Następnie jego kadencja nie została przedłużona, a on zapewniał że nie ma zamiaru się o nią ubiegać. Było to w tym samym czasie, gdy minister Gliński zarzucił mu w liście otwartym, że produkcja "Historia Roja" nie została przez niego uwzględniona w Konkursie Głównym z powodów ideologicznych.

d2ezb1s

Na stanowisku, które jeszcze wczoraj obejmował w TVP, jego celem było podniesienie jakości oferty filmowej i serialowej stacji. Widocznie z określonych powodów nie mógł go zrealizować.

d2ezb1s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ezb1s