Trwa ładowanie...

"Miasto niedźwiedzia" – nowy szwedzki serial HBO na podstawie bestsellera. Premiera jesienią

Nowy serial obyczajowy HBO Europe "Miasto niedźwiedzia" jest adaptacją głośnej na całym świecie powieści Fredrika Backmana o tym samym tytule. Produkcja wyreżyserowana została przez wielokrotnie nagradzanego Petera Grönlunda. Premiera serialu odbędzie się jesienią tego roku.

Share
Kadr z serialu "Miasto niedźwiedzia"
Kadr z serialu "Miasto niedźwiedzia"Źródło: Materiały prasowe
d3kq50s

"Miasto niedźwiedzia" to historia oparta na głośnej na całym świecie powieści szwedzkiego pisarza Fredrika Backmana, która zdobyła uznanie wielu czytelników i znalazła się na liście bestsellerów "New York Timesa". Tytuł przyniósł Backmanowi wiele nagród, m.in. nagrodę Audie w 2018 r., amerykańską nagrodę Goodreads Choice, szwedzką nagrodę dla książki roku i znalazł się w rankingu 20 najczęściej kupowanych książek serwisu Amazon.com.

Björnstad tętniło kiedyś życiem, ale teraz zarastają je drzewa. Lokalna młodzieżowa drużyna hokejowa ma duże szanse, by wygrać półfinał krajowego turnieju. Presja i obciążenie stają się katalizatorem do dramatycznych wydarzeń. Akt przemocy wobec młodej dziewczyny burzy jej życie i jednocześnie dzieli społeczność miasteczka. Wysuwane oskarżenia szerzą się wśród mieszkańców, z których każdy ma swoją opinię w tej sprawie.

d3kq50s

W rolach głównych w serialu występują: Ulf Stenberg, Aliette Opheim, Tobias Zilliacus, Miriam Ingrid i Oliver Dufaker. Reżyserem produkcji jest wielokrotnie nagradzany Peter Grönlund "Goliath", "Drifters"). Za scenariusz odpowiadają nominowani do nagrody Emmy - Anders Weidemann ("30 Degrees in February"), Antonia Pyk i Linn Gottfridsson. Premiera serialu jesienią tego roku.

Miasto niedźwiedzia - nowy serial HBO Europe | jesień 2020 w HBO GO

d3kq50s

Podziel się opinią

Share
d3kq50s
d3kq50s