Trwa ładowanie...

Miały dość bycia ofiarami. "Kobiety Kryminału" 18 listopada w Telewizji WP

Zabójstwo męża po latach bycia ofiarą przemocy, morderstwo kolegi po popijawie, wyrok za rozpuszczenie byłego partnera w kwasie, to tylko niektóre historie osadzonych w serii dokumentalnej - "Kobiety Kryminału".

Miały dość bycia ofiarami. "Kobiety Kryminału" 18 listopada w Telewizji WPŹródło: Materiały prasowe
dszqys8
dszqys8

W jednym z największych więzień dla kobiet w Polsce przez kilka miesięcy rejestrujemy to, jak wygląda świat kobiet za murami, jak próbują przemycić elementy kobiecości do zimnych więziennych przestrzeni, jak układają się stosunki kobiet o trudnym charakterze na niewielkim terytorium. "Kobiety Kryminału" to także opowieść o zamianie ról, bo wyroki za zabójstwo odsiadują najczęściej kobiety, które przez lata same były ofiarami, swoich partnerów.

Zobacz wideo:

18 listopada na kanale zadebiutuje też 10-odcinkowy serial dokumentalny poruszający społeczne tabu: resocjalizację kobiet w polskich więzieniach. Autorzy programu spędzili z kamerą kilka miesięcy w jednym z największych zakładów karnych dla kobiet w Krzywańcu koło Zielonej Góry.

Jak wygląda życie za kratami z ich perspektywy? Co robią, aby uratować dla siebie choć mały skrawek kobiecości? Co z seksem? Czy w więzieniu możliwe są przyjaźnie? Na te i inne pytania odpowiadają bohaterki serialu.

Są nimi kobiety skazane za morderstwa. Często latami maltretowane przez partnerów. Bezsilne ofiary przemocy domowej, które w końcu pękły i stały się katami.

dszqys8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dszqys8