Ludzie są zażenowani. Po sieci niesie się tsunami krytyki
Internet miał żyć tymi dwiema produkcjami. Z jednej strony "polska 'Euforia'", szeroko reklamowany serial, nawiązujący do zaginięcia Iwony Wieczorek. Z drugiej - naszpikowany gwiazdami film akcji, który z powodzeniem mógłby być grany w kinach. I faktycznie - internet żyje, ale tsunami krytyki, jakie obie produkcje wzbudziły.
Miał być wielki hit HBO z równoczesną premierą we wszystkich miejscach, gdzie dociera platforma. I o ile to drugie udało się dotrzymać, tak po wielkim hicie nie ma nawet śladu. Pomimo obecności już w tytule hashtaga, o "#BringBackAlice" mówi się w sieci bardzo niewiele, a widok zaledwie jednej recenzji na RottenTomatoes.com wskazuje, że nie wzbudził również zainteresowania wśród krytyków. Czy ktoś to w ogóle ogląda? A jeśli ogląda, czy robi to na poważnie, czy w ramach żartu i znęcania się nad sobą samym?
Między innymi o tym rozmawiamy w pierwszym segmencie najnowszego odcinka podcastu "Clickbait", którego można posłuchać poniżej, albo też zachować go sobie na później, odszukując go na Spotify, w Google Podcasts, Open FM lub w aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.
W podcaście rozmawiamy też o tym, jak to było w czasach przed rewolucją streamingową: jeśli jakiś film nie trafiał do kin, tylko prosto na DVD czy VHS, od razu było wiadomo, że nie jest to produkcja najwyższych lotów. Oraz o tym, dlaczego podobnego alarmu nie wywołuje w nas oglądanie filmów trafiających od razu na platformy streamingowe. Gdybyśmy wiedzieli, na pewno nie spędzilibyśmy wieczoru z nowym filmem AppleTV+, czyli "Randką, bez odbioru". Rozmowie o tym, dlaczego to strata czasu, poświęciliśmy drugi segment tego odcinka.
W ostatniej części "Clickbaitu" bierzemy na warsztat szalenie popularne reality show Netfliksa - "Małżeństwo po indyjsku". Niedawno miał premierę jego trzeci sezon, którego największą gwiazdą wciąż pozostaje Cioteczka Sima, renomowana zawodowa swatka. Aranżowane małżeństwa, czyli to, co w hinduskiej kulturze jest spotykane niezwykle często, na Zachodzie uważane jest wręcz za egzotykę. Czy w dobie wielu aplikacji randkowych naprawdę największą szansą na znalezienie miłości jest oddanie spraw w ręce profesjonalistów?
Podcast "Clickbait" ma swoją premierę co drugi czwartek. Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka, subskrybuj go na Spotify, w Google Podcasts, Open FM lub w aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.