Trwa ładowanie...
d2uft4r

Mężczyźni kłamią średnio trzy razy dziennie. Kobiety? Tylko raz

Na kanale Telewizja WP zobaczycie serial "Kocham, ale kłamię". To historie z życia wzięte, których bohaterowie odsłaniają przed partnerami swoje prawdziwe, nieraz niezbyt miłe oblicze. Na jaw wychodzą kłamstwa i intrygi. Wszytko oparte na faktach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kocham, ale kłamię" to serial fabularno-dokumentalny emitowany na kanale Telewizja WP
"Kocham, ale kłamię" to serial fabularno-dokumentalny emitowany na kanale Telewizja WP (Materiały prasowe)
d2uft4r

Przeprowadzone w Wielkiej Brytanii badanie na zlecenie portalu zakupowego HushHush.com pokazuje, że mężczyźni kłamią średnio trzy razy dziennie. A ich partnerki - tylko raz.

ZOBACZ TEŻ: 5 sygnałów, że twój rozmówca kłamie

Jedynie 5 proc. z ponad 2,5 tys. ankietowanych twierdzi, że zawsze mówi prawdę. Jakie jeszcze płyną wnioski z badania?

d2uft4r

Kobietom najczęściej zdarza się kłamać, kiedy mówią o uczuciach. 27 proc. respondentek przyznaje, że na pytanie, czy wszystko jest w porządku, odpowiada, że "tak" jednocześnie dusząc w sobie negatywne emocje. Prawie tyle samo pań zapewnia swojego partnera, że jest już w drodze do domu, podczas gdy w rzeczywistości jeszcze nawet nie wsiadły do auta.

CZYTAJ TEŻ: Kłamstwo to władza, przynajmniej w związku

Jednym z tematów, w przypadku których, zdaniem kobiet, warto "oszczędnie gospodarować prawdą", są zakupy. 24 proc. ankietowanych kłamie przed swoim partnerem, że kupione ubrania były na wyprzedaży. Z kolei niemal co piątej respondentce zdarza się powiedzieć ukochanemu, że wygląda naprawdę świetnie. Mimo że prawda jest o wiele bardziej skomplikowana.

A Faceci? Mężczyźni zwykle mijają się z prawdą opowiadając, że zrobili coś, o co byli poproszeni. Choć w rzeczywistości nie kiwnęli palcem. 41 proc. panów nie przyznaje się do tego, że wyłączyło smartfona, mówiąc zamiast tego, że nie było zasięgu. Ponad jedna trzecia udaje natomiast, że nie zauważyła nieodebranego połączenia czy wiadomości.

d2uft4r

Podobnie jak paniom, mężczyznom również zdarza się twierdzić, że są w drodze do domu, mimo że nadal siedzą w pracy lub u kolegi. Uparcie zapewniają też swoją partnerkę, że nie zwracają uwagi na inne kobiety, podczas gdy czasem trudno im przez dłuższą chwilę oderwać wzrok od np. koleżanki z pracy.

CZYTAJ TEŻ: "Nie, wcale nie jesteś gruba", czyli 6 męskich kłamstw

Większość mężczyzn kłamie średnio trzy razy na dzień. Jednak są też rekordziści, którzy w ciągu 24 godz. mówią nieprawdę nawet pięć razy. Panie mogą się poszczycić większą prawdomównością. Ponad połowie kłamstwo wymyka się tylko raz w trakcie doby. A nawet te, które zmyślają z większą łatwością, nie robią tego zwykle częściej niż trzy razy na dzień. Wykazują też większą szczerość w stosunku do własnych przyjaciół. Mniej niż 1 na 10 kobiet przyznaje, że zdarza jej się ich okłamywać, podczas gdy 41 proc. mężczyzn czyni to regularnie.

Prawie trzy czwarte ankietowanych obu płci usprawiedliwiają swoje kłamstwa tym, że dzięki nim uniknęli sprawienia przykrości drugiej osobie. Badanie pokazuje, że w ten sposób "chronią" nie tylko swojego partnerów, ale także rodzinę czy znajomych. Aż 30 proc. respondentów przyznaje, że najczęściej zdarza im się okłamywać szefa. Co czwarty ankietowany nie jest szczery z członkami rodziny, a co piąty - z własną ukochaną czy ukochanym.

d2uft4r

W zależności od płci, ankietowani zdradzili 2 główne powody, dla których kłamią. W przypadku pań jest to najczęściej chęć ukrycia własnych emocji. Panowie twierdzą natomiast, że niemówienie całej prawdy po prostu ułatwia im życie.

Serial "Kocham, ale kłamię" to fabularyzowane, oparte na prawdziwych wydarzeniach historie osób zamieszanych w różne afery. Ich motywami przewodnimi są oszustwa i zdrady. Widzowie poznają losy przedstawicieli różnych grup społecznych, uwikłanych w trudne związki. Życiowi partnerzy bohaterów kolejnych odcinków programu okazują się nieuczciwi i skłonni do intryg.

Kolejny odcinek "Kocham, ale kłamię" już we wtorek 11 czerwca o godz. 16.00 na kanale Telewizja WP. Stacja dostępna jest naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformie NC+ (kanał: 73) oraz w najlepszych sieciach kablowych, w tym m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28), Toya (25) oraz wielu innych.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

Materiały prasowe
d2uft4r

Podziel się opinią

Share

d2uft4r

d2uft4r