Trwa ładowanie...

Menadżer Zatoki Sztuki zatrzymany. Nowy wątek po filmie Latkowskiego

Sylwester Latkowski w kontrowersyjnym dokumencie "Nic się nie stało" twierdził, że właściciel sopockiej Zatoki Sztuki Marcin T. był zamieszany w aferę pedofilską. Od tamtego czasu zmieniła się nazwa lokalu i właściciel, który we wtorek miał trafić do aresztu.
Share
Kadr z filmu "Nic się nie stało"
Kadr z filmu "Nic się nie stało"Źródło: Materiały prasowe
d2moo4h

O zatrzymaniu Łukasza M., menadżera Nowej Zatoki, dowiedziała się redakcja TVP Info. Łącznie z nim zatrzymano dziewięć osób podejrzanych o pranie brudnych pieniędzy i wyłudzanie VAT-u ("fikcyjny obrót panelami fotowoltaicznymi").

Zatrzymanie podejrzanych przez funkcjonariuszy ABW, CBŚP i KAS to efekt śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie.

Według wyliczeń prokuratury proceder tzw. wyłudzania VAT-u i prania brudnych pieniędzy przyniósł Skarbowi Państwa straty w wysokości 35 mln zł.

d2moo4h

"Mała Sycylia" w Trójmieście? Jacek Karnowski o filmie Sylwestra Latkowskiego

Łukasz M. przejął Zatokę Sztuki, przemianowaną na Nową Zatokę, od Marcina T. ps. "Turek". W filmie Latkowskiego poprzedni właściciel klubu został powiązany z aferą pedofilską, po której Krystianowi W. ps. "Krystek" postawiono w 2020 r. 67 zarzutów. W tym 40 o charakterze seksualnym z udziałem nieletnich.

Przypomnijmy, że Sylwester Latkowski zapowiadał, że "Nic się nie stało" obnaży ukrywanie pedofilii w kręgu celebrytów. Tymczasem skupiono się na znanej sprawie Krystiana W., nie wskazując dowodów na to, że celebryci, ludzie z show-biznesu itp. wiedzieli o wykorzystywaniu seksualnym nastolatek w sopockich klubach.

d2moo4h

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2moo4h

Podziel się opinią

Share
d2moo4h
d2moo4h