Seriale zagraniczne''Medium'' Clinta Eastwooda już na DVD i Blu-ray

''Medium'' Clinta Eastwooda już na DVD i Blu‑ray

''Medium'' Clinta Eastwooda już na DVD i Blu-ray

15.06.2011 13:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie zawsze śmierć musi oznaczać koniec. Czasem może stać się początkiem czegoś wyjątkowego. „Medium” to wspólne dzieło legendarnego *Clinta Eastwooda i dwukrotnie nominowanego do Oscara scenarzysty Petera Morgana („Królowa”, „Frost/Nixon”, „Ostatni król Szkocji”). Film zadebiutował w Polsce 10 czerwca bezpośrednio na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films.*

W rolach głównych w filmie wystąpili zdobywca Nagrody Akademii Matt Damon, dwukrotna zdobywczyni Cezara Cecile de France oraz debiutujący w rolach aktorów bracia bliźniacy Frankie i George McLaren. Obok nich w obsadzie „Medium” znaleźli się: nominowana do Złotego Globu Bryce Dallas Howard, nominowany do Primetime Emmy Jay Mohr oraz Thierry Neuvic, Richard Kind, Lyndsey Marshal i Jennifer Lewis.

Nie wiemy co na nas czeka po drugiej stronie. Ale to co się dzieje z nami po tej stronie, jest ostateczne. Ludzie mają różne teorie na ten temat, ale to wszystko hipotezy. Możemy je zweryfikować dopiero po śmierci – mówi reżyser Clint Eastwood.

Śmierć dotyka trojga bohaterów tego filmu w sposób taki, jakiego większość z nas nigdy nie doświadczy. Jednocześnie jest to jednak historia o emocjach – miłości, stracie i samotności. Te uczucia są nam wszystkim doskonale znane – dodaje producent Robert Lorenz.

Do napisania scenariusza „Medium” Petera Morgana zainspirowały doświadczenia, które stały się jego udziałem po tym jak w wypadku samochodowym zginął jego bliski przyjaciel. – Zmarł tak nagle. Tak gwałtownie. To nie miało sensu. Jego duch wciąż unosił się między nami, chociaż jego już tutaj nie było. Chciałem napisać historię, która oddałaby to jak się wtedy czułem – wyjaśnia Peter Morgan.

Zdjęcia do „Medium” rozpoczęły się w październiku 2009 roku i były realizowane w Wielkiej Brytanii, Paryżu, San Francisco i Maui. Ponieważ akcja filmu rozgrywa się równolegle w trzech różnych krajach, reżyserowi zależało na tym, żeby każdy z wątków prezentował się na ekranie w inny sposób. To zadanie powierzył swojemu bliskiemu współpracownikowi, nominowanemu do Oscara scenografowi Jamesowi J. Murakamiemu. – Moje zadanie polegało na pokazaniu w filmie nowoczesnego Paryża, zamieszkałych głównie przez klasę średnią dzielnic San Francisco oraz niepokojących zaułków Londynu. Te miejsca stanowią lustrzane odbicia bohaterów filmu – wyjaśnia scenograf.

Jednak największym wyzwaniem była realizacja otwierającej film sceny uderzenia fali tsunami. Za jej przygotowanie odpowiedzialna jest amerykańska firma Scanline VFX, która tworzyła efekty wizualne do takich superprodukcji jak „2012” Rolanda Emmericha. „Iron Man” Jona Favreau czy „300” Zacka Snydera. Tylko na potrzeby tej jednej sekwencji specjaliści ze Scanline VFX przygotowali 169 ujęć z efektami wizualnymi. Efekty ich pracy zrobiły niesamowite wrażenie nie tylko na widzach, ale również na kolegach z branży czego najlepszym dowodem jest przyznana filmowi „Medium” w 2011 roku nominacja do Oscara w kategorii „najlepsze efekty wizualne”.

Na ekrany amerykańskich kin film „Medium” wszedł 15 października 2010 roku. Później miał swoje premiery m.in. w Argentynie, Australii, Francji, Niemczech, Meksyku, Szwecji i Wielkiej Brytanii. W sumie wpływy ze sprzedaży biletów na film na całym świecie przekroczyły 100 milionów dolarów!

** [

FILM.WP.PL NA TWOJEJ ŚCIANIE. DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )**

Zobacz także:

** [

PAMIĘTACIE MAŁĄ NEL? NIE ZGADNIECIE KIM JEST DZISIAJ ]( http://film.wp.pl/co-slychac-u-malej-nel-6025274957063297g )**

** [

ZOBACZ JAKI FILM ZNA KAŻDY POLAK! ]( http://film.wp.pl/jaki-polski-film-obejrzalo-najwiecej-widzow-6025274942079617g )**

** [

ALE SCHUDŁY! TE GWIAZDY KIEDYŚ WYGLĄDAŁY FATALNIE! ]( http://teleshow.wp.pl/te-gwiazdy-w-sama-pore-wziely-sie-za-siebie-6026603049555073g )**

**[

WSTYDLIWA PRZESZŁOŚĆ KUBY WOJEWÓDZKIEGO ]( http://teleshow.pl/gid,13329878,img,13329899,kat,1024835,title,Wstydliwa-przeszlosc-Kuby-Wojewodzkiego,galeria.html )**

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także