Trwa ładowanie...
d26qfy9

MasterChef Junior

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

''MasterChef Junior'' to polski program kulinarny, który powstał na brytyjskim formacie o tej samej nazwie. Pierwszy odcinek ''MasterChef Junior'' pojawił się na antenie TVN 21 lutego 2016 roku. Program jest co roku przedłużany o kolejną edycję, która pojawia się wiosną. ''MasterChef Junior'' dotychczas doczekał się 4 sezonów.

MasterChef Junior – opis programu i uczestnicy

W ''MasterChef Junior'' zasady są bardzo zbliżone do tych znanych już z dorosłej wersji programu ''MasterChef''. Młodzi kucharze-amatorzy najpierw biorą udział w pierwszych eliminacjach – muszą zaprezentować dania, które dadzą im szansę na wejście do wymarzonej kuchni.

W skład jury ''MasterChef Junior'' wchodzą Anna Starmach, Mateusz Gessler i Michel Moran. Cała trójka musi spośród setek chętnych wybrać zaledwie 40 szczęśliwców, którzy przekroczą próg programu. Oczywiście w trakcie kolejnych zadań kulinarnych w ''MasterChef Junior'' liczba uczestników maleje do 14 i to właśnie oni znajdą się w finałowych rozgrywkach.

W każdym odcinku ''MasterChef Junior'' młodzi uczestnicy walczą o miejsce w ścisłej czołówce. Każdy kucharz przygotowuje zachwycające dania, zarówno wytrawne potrawy, jak i słodkie desery. Aby zachwycić jurorów, zawodnicy muszą przechodzić samych siebie, a prezentowane przez nich jedzenie powinno oddawać smak także wyglądem.

''MasterChef Junior'' przenosi widzów w świat kulinarnych doznań. Tym razem mali kucharze zachwycają swoimi umiejętnościami, niekiedy nieosiągalnymi dla przeciętnego człowieka. W przeciwieństwie do innych programów zwycięzca zostaje wyłoniony przez trzech jurorów. Główną nagrodą w ''MasterChef Junior'' jest 15 tys. złotych oraz wycieczka o wartości 40 tysięcy na 2 tygodnie w wybrane miejsce na świecie. Młody laureat otrzymuje dodatkowo tytuł "Mistrza Kuchni Juniorów".

MasterChef Junior – wszystkie edycje, zwycięzcy

We wszystkich czterech edycjach ''MasterChef Junior'' w jury zasiadali Anna Starmach, Mateusz Gessler i Michel Moran. W ostatniej edycji ze względu na inne zobowiązania Starmach, jurorkę zastąpili zwycięzcy z dorosłej serii ''MasterChef'', czyli Dominika Wójciak i Mateusz Zielonka.

W pierwszej edycji ''MasterChef Junior'' z 2016 roku finał wygrała Natalia Paździor. Na drugim miejscu uplasował się Jakub Tomaszczyk, a na trzecim ex aequo Zuzanna Harapkiewicz i Karol Labuda.

Druga edycja ''MasterChef Junior'' okazała się sukcesem dla Julii Cymbaluk. Tuż za nią była Zofia Zaborowska, a następnie znowu ex aequo Patryk Piskorz i Bruno Pluciński.

W trzeciej edycji ''MasterChef Junior'' laureatem został Bartosz Kwiecień. Na drugim miejscu została Anika Ćwiek, na trzecim Hanna Kandora oraz Mateusz Steć.

W czwartym sezonie ''MasterChef Junior'' zwyciężczynią została Paulina Foremny. W przeciwieństwie do poprzednich edycji, tym razem na 2. miejscu uplasowały się dwie osoby: Aleksander Multan i Jakub Nowak, za to nie było 3. miejsca.

MasterChef Junior – ciekawostki

  • program ''MasterChef Junior'' ma edycje także w wielu innych krajach, np. Stanach Zjednoczonych, Australii, Izraelu, Finlandii, Francji, Hiszpanii;
  • w polskiej wersji programu w każdej edycji pojawia się Magda Gessler, która zleca młodym uczestnikom nowe zadania kulinarne;
  • odcinki wszystkich polskich edycji ''MasterChef Junior'' są dostępne na platformie player.pl.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26qfy9
d26qfy9
d26qfy9