Trwa ładowanie...

Martyna Wojciechowska wściekła na decyzję Hołowni. "To jest wielkie zobowiązanie"

5 marca marszałek sejmu Szymon Hołownia podjął decyzję o tym, że projekty dotyczące aborcji będą procedowane w Sejmie 11 kwietnia, już po pierwszej turze wyborów samorządowych. Tę decyzję skrytykowała Martyna Wojciechowska.

Martyna Wojciechowska skomentowała decyzję Szymona HołowniMartyna Wojciechowska skomentowała decyzję Szymona HołowniŹródło: Licencjodawca, fot: AKPA
d43jzd1
d43jzd1

Projekty dotyczące aborcji będą procedowane w Sejmie dopiero 11 kwietnia, a nie, jak zakładano wcześniej, w tym tygodniu. Taką decyzję podjął i ogłosił marszałek Szymon Hołownia. Coraz więcej osób wyraża sprzeciw wobec tego postanowienia.

Jedną z osób, które zabrały głos w sprawie, jest Martyna Wojciechowska. Podróżniczka od wielu lat porusza tematy związane z walką o prawa kobiet. Swoje oburzenie decyzją Hołowni wyraziła w programie "Onet Rano".

- Ja jestem wściekła, przecież to my, kobiety w dużej mierze zadecydowałyśmy o tym, kto dzisiaj jest u władzy. Kobiety wreszcie poszły do urn wyborczych i uważam, że to jest wielkie zobowiązanie - powiedziała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Martyna Wojciechowska komentuje zmiany w TVP. "Ostatnio po wielu latach udzieliłam wywiadu TVP i to była miła odmiana"

d43jzd1

Wojciechowska uważa, że w tym wypadku poglądy Szymona Hołowni nie mogą stać na drodze temu, czego chcą polskie kobiety: - Marszałek Szymon Hołownia jest też osobą, która ma swoje poglądy i ma do tego prawo. Natomiast kobiety, które zadecydowały o kształcie tego, kto dzisiaj jest u władzy, również mają w tej kwestii dość jasne poglądy i od początku wiadomo było, że prawo do decydowania o swoim jest jednym z najważniejszych postulatów właśnie kobiet.

Podróżniczka skomentowała też decyzję francuskiego parlamentu, który jako pierwszy na świecie postanowił wpisać prawo do aborcji do konstytucji. - To jest przełomowa decyzja, która mam nadzieje, przytrze ścieżki innym krajom i kobietom, które wciąż cierpią. Wiemy, że zakaz aborcji, ograniczenie tego prawa uderza w kobiety, które są najbiedniejsze, bo aborcja jest i będzie, natomiast dobrze, żeby to działo się w warunkach bezpiecznych.

W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d43jzd1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43jzd1