Trwa ładowanie...
d3iab30

Martyna Wojciechowska pokazała niezwykłe miejsce. Jedyne takie w Polsce

Martyna Wojciechowska podzieliła się ciekawostką na temat jednej z najbardziej intrygujących i przyciągających tłumy ciekawskich turystów budowli. Mowa o… niedokończonym zamczysku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Martyna Wojciechowska pokazała wyjątkowe zdjęcia
Martyna Wojciechowska pokazała wyjątkowe zdjęcia (ONS)
d3iab30

Niesamowita, bo niedokończona, budowla pod względem kubatury jest jednym z największych tego typu obiektów na Pomorzu. Miała być domem i pracownią, a stała się… zamkiem i nietuzinkową samowolą budowlaną. W ostatnich latach także atrakcją turystyczną kuszącą szczególnie fanów serii przygód Harry’ego Pottera, przywodzącą na myśl słynny Hogwart.

To wyjątkowe domostwo znajduje się we wsi Łapalice, ok. 5 km na zachód od Kartuz. Była marzeniem Piotra Kazimierczaka, rzeźbiarza oraz producenta rzeźbionych mebli gdańskich.

Zobacz wideo: Martyna Wojciechowska o przyszłej karierze córki: "Wydaje się zadeklarowaną artystką"

Jego budowa rozpoczęła się pod koniec lat 80. XX wieku i nigdy nie została dokończona. Zamek z 12 basztami, kilkudziesięcioma pomieszczeniami, basenem, piwnicami i salą przypominającą kaplicę, stanął na działce budowlanej z pozwoleniem na dom jednorodzinny z pracownią. Na podstawie pozwolenia na budowę 170 m kw powstało zamczysko o powierzchni 5 tys. m kw.

d3iab30

Ten swoisty zamek jest na tyle intrygującą ciekawostką budowlaną, że od lat przyciąga miłośników architektury, zwiedzania nieco zapomnianych pustostanów i poszukiwaczy przygód. O niesamowitym, jedynym takim miejscu w Polsce przypomniała ostatnio Martyna Wojciechowska. Podróżniczka, która często dzieli się w mediach społecznościowych ciekawostkami z najodleglejszych zakątków świata, tym razem nie sięgała daleko.

"Od ponad 20 lat sytuacja zamku jest niewyjaśniona, co kilka lat składane są kolejne papiery, ale póki co nie ma pozwolenia na jej ukończenie. Przez te wszystkie lata zamek stał się niezłą atrakcją turystyczną, ludzie zjeżdżają się tutaj nie tylko z krańców Polski. Ktoś z Was był w tym miejscu?”, pyta fanów na Facebooku, którzy w odpowiedzi dzielą się własnymi zdjęciami z wypraw w to wyjątkowe miejsce.

A wy zwiedzaliście zamek w Łapalicach?

d3iab30

Podziel się opinią

Share
d3iab30
d3iab30