Trwa ładowanie...
15-02-2016 10:59

Mariusz Max Kolonko wróci do TVP1? Szef stacji komentuje

Mariusz Max Kolonko wróci do TVP1? Szef stacji komentujeŹródło: AKPA
d3vat9e
d3vat9e

Dyrektor TVP 1 w piątkowym (12.02) wywiadzie z "Dziennikiem" podzielił się z czytelnikami planami, jakie ma zamiar realizować w stacji. Stwierdził, że mocny nacisk kładzie na seriale historyczne. Jeden z nich, który miałby powstać, traktowałby o złotym okresie państwa polskiego, drugi - przybliżałby historię Żołnierzy Wyklętych. Mocno wierzy też w powodzenie serialu "Bodo". Szef Jedynki dodał, że intensywnie pracują nad nową odsłoną publicystyki.

Przypomnijmy, że do ramówki wraca program Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać". Pojawiło się więc pytanie, czy w związku z powracającymi do TVP dziennikarzami jest szansa, by na ekranach pojawił się znowu Mariusz Max Kolonko.

- Jestem wielbicielem jego talentu, ponieważ trzeba potrafić "szyć" przez pół godziny do kamery, żeby ludzie tego słuchali i jednocześnie utrzymywać poziom zainteresowania i adrenaliny. To jest duża umiejętność, którą doceniam jako dziennikarz. W tej chwili, tak jak powiedział sam Max Kolonko, programów się nie dostaje, tylko programy są kupowane. Więc być może tak się złoży, że pan Max Kolonko otrzyma ofertę z naszej strony. Nie chciałbym jednak komunikować tego przez media - mówił zapytany o to przez "Dziennik" Jan Pawlicki.

d3vat9e

Mariusz Max Kolonko współpracował z Telewizją Polską już od 1992 roku, kiedy to był amerykańskim korespondentem dla "Panoramy", a później i innych serwisów informacyjnych (w ramach Telewizyjnej Agencji Informacyjnej). W latach 2001-2005 natomiast był korespondentem "Wiadomości" TVP1. To on relacjonował dla Jedynki wydarzenia z 11 września 2001, tuż po zamachu na World Trade Center.

Od listopada 2012 roku prowadzi kanał w serwisie YouTube "MaxTV", na którym w programie "Mówię, jak jest" komentuje bieżące tematy ze świata polityki, gospodarki czy kultury. W grudniu 2013 otworzył siostrzany kanał "MaxTVNews". "MaxTV" znajduje się na 34. miejscu listy najpopularniejszych pod względem ilości subskrypcji polskojęzycznych kanałów na YouTube.

Zobacz także: Jacek Kurski: dajcie nam państwo kredyt zaufania

d3vat9e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vat9e