Trwa ładowanie...
19-09-2016 10:08

Mariusz Max Kolonko: "Konkurs na prezesa TVP jest ustawiony i nielegalny"

Mariusz Max Kolonko miał być jednym z kandydatów na nowego prezesa TVP. Jego nazwiska zabrakło jednak na oficjalnej liście. Dlaczego?

Mariusz Max Kolonko: "Konkurs na prezesa TVP jest ustawiony i nielegalny"Źródło: AKPA
d3iy3i6

15 września br. minął termin składania aplikacji od kandydatów, którzy chcą wziąć udział w konkursie na nowego prezesa Telewizji Polskiej. Oprócz Jacka Kurskiego, dokumenty złożyli m.in. Agnieszka Romaszewska-Guzy, Krzysztof Skowroński, Małgorzata Raczyńska-Weinsberg i Piotr Barełkowski. Co ciekawe, na liście zabrakło Mariusza Maxa Kolonko, który na początku sierpnia br. ogłosił, że zamierza wystartować w rywalizacji o fotel szefa TVP. Dlaczego zmienił zdanie?

- W mojej ocenie konkurs jest ustawiony i nielegalny. Członkowie Rady Mediów Narodowych są przecież jurorami konkursu i jako jurorzy nie mogą publicznie zachęcać jednych do udziału w konkursie, albo wręcz wskazywać swoich faworytów, jak to miało miejsce. Tacy członkowie Rady powinni być zatem odsunięci od oceniania w konkursie co nie daje quorum potrzebnego Radzie do jego przeprowadzenia. Konkurs zatem nie powinien się w ogóle odbyć - powiedział Max Kolonko w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

Przy okazji wywiadu byly korespondent TVP przyznał, że nie wierzy, jakoby konkurs nie był jawny. Oprócz tego, mocno skrytykował Jacka Kurskiego i działanie PiS.

d3iy3i6

- Jest jawny dla wybranych, czyli akredytowanych dziennikarzy z selektywną transmisją po zakończeniu konkursu, a nie live jak sugerowałem. Z tych i innych powodów, (...) nie biorę udziału w tym konkursie. Obawiam się, że z powodu podobnych zastrzeżeń wielu dobrych menedżerów telewizyjnych nie będzie palić się do udziału w konkursie i pomagania publicznej telewizji w Polsce. Panuje przekonanie, że konkursy na prezesa TVP są ustawione i PiS nie potrafi tej opinii zmienić. Zdumiewa mnie natomiast, że PiS nie potrafi nawet poprawnie zwolnić swojego funkcjonariusza partyjnego ze stanowiska, który, nie ma wyniku, zadłuża telewizję publiczną i który kupował ew. konkurentów do jego stołka propozycjami programów w telewizji publicznej. Gdyby to ode mnie zależało, spakowałbym Kurskiego w minutę. Zostawiłbym mu zdjęcie z papieżem i pocztówkę z pozdrowieniami z Opola - podsumował ostro.

Członkowie Rady Mediów Narodowych wybiorą nowego prezesa Telewizji Polskiej podczas posiedzenia 20 września br. Rozmowy z wybranymi kandydatami odbędą się na początku października br.

Zobacz także: Jacek Kurski: "Ania Popek ma stosunkowo niewiele programów"

d3iy3i6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iy3i6