Trwa ładowanie...
d3xop4k

Marek Niedźwiecki sam dokonał wyboru. Zostaje w Trójce

W ostatnim czasie sporo dziennikarzy stanęło przed wyborem pracy w Trzecim Programie Polskiego Radia a innymi stacjami. Podczas gdy niektórzy odchodzą z rozgłośni, jak Andrus czy Kantereit, są jeszcze tacy, którzy zostają. Marek Niedźwiecki wciąż będzie gościł na antenie Trójki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fani wciąż mogą słuchać Niedźwieckiego na antenie Trójki
Fani wciąż mogą słuchać Niedźwieckiego na antenie Trójki (ONS.pl)
d3xop4k

Niedźwiecki zaczął pracę w Trójce w 1982 r., kiedy rozpoczął prowadzenie najsłynniejszej listy przebojów, "Listy Przebojów Programu Trzeciego". Jest pomysłodawcą Trójkowej audycji "Top Wszech Czasów", a prowadzi m.in. "Zapraszamy do Trójki", "W tonacji Trójki" i "Markomanię". W TVN24 z kolei pracował od kilku lat, w programie "Pamięć absolutna". Przygotowywał w programie własny kącik muzyczny, w którym prezentował autorski wybór hitów, podbijających przed laty listy przebojów.

Kilka dni temu jednak nie pojawił się na ekranie. Niefortunnie zbiegło się to w czasie, gdy z radiowej Trójki odchodzili Artur Andrus i Robert Kantereit, którzy nie otrzymali zgody od władz Polskiego Radia na pracę w rozgłośni i TVN24. Prowadzący program Tomasz Sianecki zasugerował więc, że to dlatego, iż Niedźwiecki też nie dostał zgody na współpracę z TVN.

Do rewelacji szybko odniósł się szef radiowej Trójki, Wiktor Świetlik. Zdementował plotki i stwierdził, że nikt nie wydawał Niedźwieckiemu żadnego zakazu. Niemniej, wokół rozgłośni i jej najsłynniejszych prezenterów wytworzyła się bardzo nerwowa atmosfera. Od dłuższego czasu fani stacji wyliczają, kto został w eterze, a kogo już nie ma. Dziennikarze natomiast stają przed wyborem. Albo zostać w kultowej rozgłośni, albo kontynuować karierę gdzie indziej.

d3xop4k

Marek Niedźwiecki, jak wynika z informacji "Faktu", sam zrezygnował z pracy w "Pamięci absolutnej". Czy i on stanął przed takim samym ultimatum, jak koledzy? Tego nie wiadomo, ale kolorowa prasa spekuluje, że być może decyzja prezentera wynikała z tego, że nie chciał być zmuszony do ostatecznego wyboru.

Zobacz także: Piotr Stelmach o festiwalach muzycznych

d3xop4k

Podziel się opinią

Share

d3xop4k

d3xop4k