Trwa ładowanie...

Marek Czyż kłóci się z Tomaszem Szymborskim, dyrektorem TVP Katowice

Share
Marek Czyż kłóci się z Tomaszem Szymborskim, dyrektorem TVP Katowice
Źródło: AKPA
d3nvn4k

Przypomnijmy, że jakiś czas temu Marek Czyż zrezygnował z dalszego prowadzenia publicystycznej audycji "Bez retuszu" na antenie TVP Info. Dziennikarz wciąż jednak pozostawał gospodarzem programów: "Czyżby?" i informacyjnego "Aktualności" na antenie TVP3 Katowice. Niestety, wkrótce okazało się, że prezenter został zwolniony również i z tych dwóch produkcji. A to wszystko przez konflikt, w jaki wdał się z Tomaszem Szymborskim, dyrektorem stacji.

- Duch Święty spłynął na Nielsena i ten wreszcie opublikował prawdziwe dane o oglądalności! W te Prezes Kurski już wierzy. Poprzednie były zmanipulowane!! - napisał Czyż na Facebooku (zachowano oryginalną pisownię).

Jego wypowiedź była nawiązaniem do wystąpienia Jacka Kurskiego, który przy okazji wizyty papieża Franciszka w Polsce, opowiadał na antenie TVP o roli telewizji publicznej.

d3nvn4k

- W takich sytuacjach widać nawet po oglądalności. Te ośrodki, które mierzą w Polsce i okrutnie krzywdzą Telewizję Polską poprzez dobór panelu, który jest wielkomiejski i nie odpowiada całemu krajowi, muszą przyznać, że w takich dniach Polacy koncentrują się wokół telewizji publicznej, (...) w związku z czym mamy dużą widownię - mówił.

Nieoczekiwanie głos w dyskusji, jaka wywiązała się pod postem Czyża, zabrał Tomasz Szymborski, szef TVP Katowice.

- Marku, podziwiam Twoją determinację, aby zostać męczennikiem. (...) Tym wpisem po raz kolejny okazujesz nielojalność wobec swego obecnego pracodawcy, czyli TVP. A parafrazując Twego ulubieńca dodam, iż "prawdziwego dziennikarza poznaje się po tym nie jak zaczyna, ale jak kończy" - odpowiedział (zachowano oryginalną pisownię).

Ku zaskoczeniu wielu osób, Czyż postanowił zareagować na wpis dyrektora stacji. Nie zamierzał jednak przyznać mu racji, ani przeprosić za swoją poprzednią uwagę pod adresem pracodawcy. Wprost przeciwnie.

d3nvn4k

- Weź że Dyrektorze daj spokój. TVP nie jest i nie będzie moim pracodawcą. O lojalności nie mówmy. To dla TVP kompromitujący temat - podsumował ostro (zachowano oryginalną pisownię).

Kilkanaście godzin później Czyż napisał lakoniczne: "Aktualności!! Sukcesów życzę", a na wszelkie komentarze odpowiadał, sugerując, że jego przygoda z Telewizją Polską właśnie dobiegła końca. Nie ukrywał, że ta decyzja jest efektem jego wcześniejszej dyskusji z Szymborskim. Jeśli potwierdzą się informacje "Presserwisu", dziennikarz wkrótce zmieni firmowe barwy i zostanie prowadzącym program informacyjny Nowej TV - na zmianę z Jarosławem Kulczyckim.

Zobacz także: Agata Młynarska o sytuacji w TVP: "Każdy zarząd ma prawo zdejmować programy"

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3nvn4k

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nvn4k
d3nvn4k