Trwa ładowanie...

Marcin Wolski przeprosił za swoją wypowiedź o Żydach. "Nie było to moją intencją"

W programie "W tyle wizji" Marcin Wolski zakpił na temat "żydowskich obozów śmierci". Niefortunny "żart" na antenie TVP Info oburzył widzów i podzielił środowisko. Teraz dyrektor TVP2 postanowił przeprosić za swoje słowa. Co ma na swoje usprawiedliwienie?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Marcin Wolski przeprosił za swoją wypowiedź o Żydach. "Nie było to moją intencją"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Przemek Wierzchowski
d1fn3os
d1fn3os

Wypowiedź satyryka oburzyła sporo osób. Serwis Oko.press złożył skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zarzucając autorom programu zachowanie niezgodne z misją telewizji publicznej. Również Zarząd TVP przesłał pracownikom informacje, w której "przypomina o zachowaniu odpowiedzialności i kultury w relacjonowaniu i komentowaniu kwestii, związanych z ostatnią nowelizacją ustawy o IPN i towarzyszącymi jej wydarzeniami".

Marcin Wolski ostatecznie zamieścił na Twitterze oświadczenie, w którym przeprosił wszystkich, którzy poczuli się dotknięci jego komentarzami.

"Serdecznie przepraszam wszystkie osoby, które poczuły się urażone lub skrzywdzone moimi słowami w prowadzonej na żywo audycji. Jeszcze raz zapewniam, nie było to moją intencją" - napisał satyryk.

Jednocześnie dodał, że program ma charakter satyryczny i rozliczanie go za specyficzną formułę i język jest niesprawiedliwe.

d1fn3os

"(...) Wyjaśniam że jest to program, który w satyrycznej formie prezentuje prywatne opinie prowadzących na temat bieżących spraw i wydarzeń. Nie mogło w nim zabraknąć odniesienia się do sporu, jaki wywołała ustawa o IPN-ie. (...) Temat był wyjątkowo trudny, ale dołożyliśmy starań, aby dyskusja przebiegała odpowiedzialnie" - bronił Wolski swoich wypowiedzi. Też uważacie, że komentarze satyryka przekroczyły granicę dobrego smaku?

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1fn3os
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fn3os