Trwa ładowanie...

"Wiadomości" zmieniły słowa Manueli Gretkowskiej. Cytat pasuje teraz do wyborów

Redakcja "Wiadomości" upodobała sobie ostrą wypowiedź pisarki i powtarzała ją sześć razy przez ostatni rok. Za siódmym razem cytat został zmodyfikowany.

"Wiadomości" zmieniły słowa Manueli Gretkowskiej. Cytat pasuje teraz do wyborówŹródło: ONS.pl
d38eih0
d38eih0

Na trop przekrętu wpadł użytkownik Wykop.pl, zamieszczając serię zrzutów ekranu z "Wiadomości". Potwierdzenie można z łatwością znaleźć na stronie internetowej TVP, gdzie trafiają archiwalne nagrania wieczornego programu informacyjnego.

Ulubiony cytat z Gretkowskiej, pojawiający się w "Wiadomościach" od czerwca 2019 r. niemalże cyklicznie, wyglądał tak: "Polacy tak lubią, po swojemu, staropolsko w słomianych łapciach i gaciach, d…yć po bożemu i dawać tej d..y każdemu, kto ją posmaruje 500 plus albo obietnicą zbawienia".

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

20 czerwca 2020 r. redakcja znowu przytoczyła słowa Gretkowskiej z Facebooka, ale tym razem dopasowano je do tezy o przedwyborczej pogardzie w stosunku do wyborców PiS-u. Tym razem nie "wypikano" dwóch wyrazów, ale co najważniejsze, w miejscu "obietnicy zbawienia" pojawiła się "obietnica wyborcza" (24 min. programu z 20 czerwca).

"Ta sama Manuela Gretkowska, która pogardliwie mówi o Polakach, wystąpienie Rafała Trzaskowskiego na krakowskim rynku porównuje do Tadeusza Kościuszki i Jana Pawła II" – mówił lektor w "Wiadomościach".

Obejrzyj: Gwiazdy mają dość. Protestują po słowach Andrzeja Dudy o LGBT

d38eih0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38eih0