Trwa ładowanie...
d2xnr3e

"Wiadomości" zmieniły słowa Manueli Gretkowskiej. Cytat pasuje teraz do wyborów

Redakcja "Wiadomości" upodobała sobie ostrą wypowiedź pisarki i powtarzała ją sześć razy przez ostatni rok. Za siódmym razem cytat został zmodyfikowany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Manuela Gretkowska jest chętnie cytowana przez "Wiadomości"
Manuela Gretkowska jest chętnie cytowana przez "Wiadomości" (ONS.pl)
d2xnr3e

Na trop przekrętu wpadł użytkownik Wykop.pl, zamieszczając serię zrzutów ekranu z "Wiadomości". Potwierdzenie można z łatwością znaleźć na stronie internetowej TVP, gdzie trafiają archiwalne nagrania wieczornego programu informacyjnego.

Ulubiony cytat z Gretkowskiej, pojawiający się w "Wiadomościach" od czerwca 2019 r. niemalże cyklicznie, wyglądał tak: "Polacy tak lubią, po swojemu, staropolsko w słomianych łapciach i gaciach, d…yć po bożemu i dawać tej d..y każdemu, kto ją posmaruje 500 plus albo obietnicą zbawienia".

Materiały prasowe

Zobacz także: Dostało się Hołowni, Biedroniowi i... Stuhrowi. "Popłacz se Szymon nad Konstytucją"

d2xnr3e

20 czerwca 2020 r. redakcja znowu przytoczyła słowa Gretkowskiej z Facebooka, ale tym razem dopasowano je do tezy o przedwyborczej pogardzie w stosunku do wyborców PiS-u. Tym razem nie "wypikano" dwóch wyrazów, ale co najważniejsze, w miejscu "obietnicy zbawienia" pojawiła się "obietnica wyborcza" (24 min. programu z 20 czerwca).

"Ta sama Manuela Gretkowska, która pogardliwie mówi o Polakach, wystąpienie Rafała Trzaskowskiego na krakowskim rynku porównuje do Tadeusza Kościuszki i Jana Pawła II" – mówił lektor w "Wiadomościach".

Obejrzyj: Gwiazdy mają dość. Protestują po słowach Andrzeja Dudy o LGBT

d2xnr3e

Podziel się opinią

Share

d2xnr3e

d2xnr3e