Tomasz Kammel od razu skomentował słowa Bidena: "Majstersztyk!"

Tomasz Kammel był bardzo poruszony wystąpieniem prezydenta Stanów Zjednoczonych
Tomasz Kammel był bardzo poruszony wystąpieniem prezydenta Stanów Zjednoczonych
AKPA

27.03.2022 08:02, aktual.: 27.03.2022 08:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tomasz Kammel podzielił się w mediach społecznościowych refleksją na temat przemówienia prezydenta USA Joe Bidena. Polityk w swoim wystąpieniu przywołał słowa papieża Jana Pawła II.

"Nie lękajcie się. To były pierwsze słowa, pierwszego wystąpienia, pierwszego polskiego papieża. Te słowa zdefiniowały pontyfikat Jana Pawła II. Zmieniły świat. To było przesłanie, które miało pokonać brutalność wojny. Gdy Jan Paweł II mówił te słowa, ZSRR rządził żelazną pięścią, chowając się za żelazną kurtyną" - powiedział podczas przemówienia w Warszawie prezydent Stanów Zjednoczonych. Wystąpienie Bidena odbiło się szerokim echem, skomentował je również dziennikarz Tomasz Kammel.

"Słowa mają wielką moc. Przed chwilą udowadniał to prezydent USA. Nie zajmuję się polityką, ale wiem, jak pisze się przemówienia. To było majstersztykiem! Nie było tam ani jednego przypadkowego zdania. Konstrukcja całości, emocje, plus start i finisz oparte o te same słowa JPII - majstersztyk sztuki retorycznej. Czy skuteczny? Czas pokaże. Nie wiem, czy chciałbym wygłosić takie przemówienie, ale na pewno chciałbym je napisać" - wyznał poruszony Tomasz Kammel.

Wojna w Ukrainie wybuchła 24 lutego 2022 roku. Od tamtej pory nie ustają rosyjskie ataki nie tylko na żołnierzy ukraińskich, ale także na cywilów, w tym kobiety, dzieci i seniorów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także