Trwa ładowanie...

Magdalena Środa o Kolendzie-Zaleskiej: "Nie jest dziennikarką, jest sumieniem narodu"

Share
Magdalena Środa o Kolendzie-Zaleskiej: "Nie jest dziennikarką, jest sumieniem narodu"Źródło: AKPA
duxz3ks

Magdalena Środa ostro skomentowała artykuł Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, który krytykuje publiczne wyznanie Marii Czubaszek, na temat dokonanej w przeszłości aborcji. Profesor Środa sygnalizuje, że dziennikarce ”Faktów” ewidentnie pomyliły się role. Nie jest już tylko dziennikarką, a sumieniem narodu.

Katarzyna Kolenda-Zaleska od czasu kontrowersyjnego wywiadu z detektywem Rutkowskim, jest nieustannym obiektem krytyki. Jej nieprofesjonalne zachowanie podczas programu "Fakty po Faktach" potępiła Rada Etyki Mediów oraz liczni dziennikarze. Teraz do surowej oceny Kolendy-Zaleskiej przyłączyła się prof. Magdalena Środa, którą do zabrania głosu w sprawie sprowokował ostatni tekst dziennikarki w "Gazecie Wyborczej".

Katarzyna Kolenda-Zaleska w komentarzu zatytułowanym "Nonszalancja Marii Czubaszek", krytykuje otwartość Czubaszek i lekkość z jaką ta wypowiada się o dokonanych przed laty aborcjach, nazywając zachowanie nonszalancją.

duxz3ks

Choć na samym wstępie autorka zastrzega, że ceni artystkę za jej poczucie humoru i nie zamierza oceniać jej moralnych wyborów, w tekście nie brakuje zarzutów pod adresem uznanej satyryczki:
- Maria Czubaszek nie tylko ujawniła fragment swojego intymnego życiorysu, ale też jak nikt nigdy dotychczas zbanalizowała aborcję, wpisując ją nie w krąg dylematów moralnych, ale tabloidowych wyznań - pisze dziennikarka.

Katarzyna Kolenda-Zaleska twierdzi, że Czubaszek strywializowała zabieg usunięcia ciąży:
- Pani Maria Czubaszek aborcję potraktowała trochę jak wyrwanie zęba - napisała w komentarzu dziennikarka TVN.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

W obronie Marii Czubaszek, a w zasadzie przeciwko moralizatorskim zapędom Kolendy-Zaleskiej, zaprotestowała Magdalena Środa.

duxz3ks

W tekście, który ukazał się na stronach radia Tok FM, profesor Środa zarzuca dziennikarce brak dziennikarskiego obiektywizmu:
- Katarzyna Kolenda-Zaleska prowadząc wywiad z detektywem Rutkowskim weszła w rolę autorytetu moralnego i beształa swojego rozmówcę, jak mogła, zupełnie nieświadoma faktu, że z etycznego punktu widzenia postępuje wbrew moralnym standardom dziennikarskim - w takich słowach Środa odniosła się do bulwersującego wywiadu w studiu ”Faktów”.

Profesor filozofii podkreśliła, że jeszcze gorzej Kolenda-Zaleska zachowała się pisząc tekst o Marii Czubaszek. Ostatnie medialne wypowiedzi dziennikarki Środa przyrównała do zachowań celebrytów:
- Ludzie znani myślą, że to, że są znani, upoważnia ich do czegoś więcej niż bycie znanym. A mianowicie: do bycia autorytetem. I tak Kasia Cichopek jest autorytetem w kwestii stylu bycia, Jola Kwaśniewska - w kwestii lekarstw na grypę, a Katarzyna Kolenda-Zaleska w kwestiach moralnych i to wielkiego kalibru - napisała publicystka Tok FM.

Krytyczną opinię dziennikarki na temat nonszalancji Marii Czubaszek, Środa podsumowała jednoznacznie:
- "Obiektywizm" pani Kolendy-Zaleskiej jest wybiórczy, zależny od światopoglądu, a zwłaszcza poglądów religijnych. Cieszymy się wszyscy, że pani Katarzyna Kolenda-Zaleska charakteryzuje się religijną wrażliwością moralną, ale martwimy się jej brakiem obiektywizmu - napisała Środa.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

* Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

duxz3ks

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazała za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie! Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

duxz3ks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duxz3ks
duxz3ks