PublicystykaMagdalena Środa krytykuje Cejrowskiego, Lisa i Kolendę-Zaleską!

Magdalena Środa krytykuje Cejrowskiego, Lisa i Kolendę-Zaleską!

Magdalena Środa krytykuje Cejrowskiego, Lisa i Kolendę-Zaleską!
Źródło zdjęć: © AKPA

28.03.2012 11:44, aktual.: 25.11.2013 13:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Magdalena Środa kolejny raz postanowiła zabrać głos w sprawie poziomu polskich mediów, który - umówmy się - w ostatnim czasie mocno zaniżył loty. Czołowi dziennikarze zaczęli przekraczać swoje kompetencje, a z programów publicystycznych robić show pod publiczkę. Znana etyczka wystawiła ostrą ocenę polskim mediom w swoim najnowszym felietonie dla tygodnika "Wprost".

"Poziom dziennikarstwa, zwłaszcza uprawianego przez młode pokolenie, jest żenujący. Widać to po niechlujnych, pełnych błędów wywiadach wysyłanych do autoryzacji, po pytaniach (przy tak zwanej setce), które ujawniają ignorancję. Widać to również po upadającej sztuce dokumentu. (...) Dziś laury zdobywają dokumentaliści zaangażowani w Prawdę, niekoniecznie związaną z faktami, byle żarliwą i mającą polityczne wzięcie (Ewa Stankiewicz, Jan Pospieszalski). Parodią tak rozumianej misji (na granicy prawa!) jest działalność Wojciecha Cejrowskiego, który kręci swoje reportaże głównie po to, by pokazać prymitywizm innych kultur ("głupie ludzie") i wyższość własnej fundamentalistycznej wersji prowincjonalnego katolicyzmu. TVN to kupuje, bo ludzie oglądają. Ludzie oglądają, bo TVN im to serwuje - pisze Środa w felietonie, który może zaboleć niejednego dziennikarza.

Pod ostrzałem znalazł się również Tomasz Lis. Choć jego nazwisko nie zostało przytoczone w tekście, to bez problemu można zgadnąć, kogo Magdalena Środa miała na myśli pisząc:

"Dziennikarze (naczelni) coraz chętniej sięgają też po biznesowe metody nieuczciwej konkurencji, wykradając sobie pracowników, co - często - destabilizuje z trudem budowaną lojalność czytelników wobec pisma".

Etyczce nie spodobał się także dokument o Wisławie Szymborskiej, nakręcony przez Katarzynę Kolendę-Zaleską.

Środa ma talent do wbijania kija w mrowisko. Czy jej tekst spotka się ze zdecydowaną odpowiedzią ze strony skrytykowanych dziennikarzy? Nie zdziwimy się, jeżeli jako pierwszy odezwie się Wojciech Cejrowski...

Obraz
© (fot. AKPA)

* Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazała za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie! Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także