ycipk-3ld6s8

Magda Sakowska została nową korespondentką Polsatu w USA

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magda Sakowska została nową korespondentką Polsatu w USA
(AKPA)
ycipk-3ld6s8

Jak poinformował serwis wirtualnemedia.pl, już we wrześniu br. Magda Sakowska zostanie korespondentką Polsatu w Stanach Zjednoczonych. Dziennikarka zastąpi na tym stanowisku Zuzannę Falzmann, która przez ostatnie 8 lat była w stacji szefem biura w Waszyngtonie, a niedawno dołączyła do zespołu Telewizji Polskiej.

- Objęcie funkcji korespondenta Polsatu w USA jest dla mnie z jednej strony wyzwaniem, a z drugiej - powrotem do korzeni. Wyzwaniem, ponieważ praca w Waszyngtonie daje ogromne możliwości i wiąże się z dużą odpowiedzialnością, będzie też wymagała ode mnie nauczenia się wielu nowych rzeczy. Powrót do korzeni oznacza natomiast to, że znów - tak, jak kiedyś - wykonywać będę pracę reporterską, którą uwielbiałam i zawsze miałam do niej sentyment. Bardzo ważne jest dla mnie też to, że moi szefowie mi zaufali i po 8 latach pracy w Polsat News powierzyli zadanie reprezentowania całej stacji w USA. Lubię zmiany, dzięki nim idziemy do przodu, rozwijamy się i sprawdzamy się w nowych sytuacjach - powiedziała prezenterka w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

Przypomnijmy, że Magda Sakowska jest absolwentką socjologii. Ukończyła także studium dziennikarskie i studia podyplomowe na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie. Już w czasie studiów dostała się na stypendium dla dziennikarzy w telewizji WDR w Düsseldorfie. W Polsce jej przygoda z mediami rozpoczęła się od pracy w Radiu Plus. Później postanowiła przenieść się do telewizji.

ycipk-3ld6s8

Na początku jako reporterka przygotowywała różne materiały dla TVN24. 31 lipca 2005 roku zaproponowano jej prowadzenie serwisów informacyjnych. W międzyczasie postanowiła rozpocząć współpracę z radiem RMF FM. Pod koniec 2008 roku przeniosła się do Polsatu, gdzie przez prawie 2 lata była gospodarzem codziennego magazynu "To był dzień" w Polsat News. Od 17 stycznia 2011 roku prowadziła program "Gość Wydarzeń", a kilka dni później została prezenterką "Wydarzeń".

Zobacz także: Bogumiła Wander o obecności w mediach

ycipk-3ld6s8
ycipk-3ld6s8
ycipk-3ld6s8