Trwa ładowanie...

Magda Gessler tłumaczy się z kurtki z sierpem i młotem. "Walczę z komuną i jej pozostałościami"

Ostatni odcinek programu "Kuchenne Rewolucje" wywołał spore kontrowersje. Widzowie wychwycili sporą wpadkę, która może przysporzyć problemów. Co na to restauratorka?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Magda Gessler tłumaczy się z kurtki z sierpem i młotem. "Walczę z komuną i jej pozostałościami"Źródło: Facebook.com
d2rrjat
d2rrjat

O co chodziło? Kontrowersję wzbudziła kurtka, w której pojawiła się Gessler w jednym z odcinków "Kuchennych rewolucji" w restauracji Sielsko Anielsko. Początkowo nie przykuwała uwagi, ale gdy restauratorka się odwróciła, oczom widzów ukazał się wyszyty symbol sierpa i młota, ewidentnie kojarzący się z komunizmem. Fani nie tylko go szybko wychwycili, ale zauważyli też, że noszenie takich znaków, według polskiego prawa jest karalne.

"Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2", brzmi zapis Konstytucji.

Sytuacja szybko wzbudziła spore zainteresowanie mediów, ale Magda Gessler od razu odniosła się do rewelacji. - Jestem przedstawicielką świata kulinarnego, więc proszę mnie nie prowokować pytaniami na tematy polityczne i kurtki, którą założyłam podczas odcinka. Zaangażowanie w jego produkcję i tempo pracy nie pozwoliło mi nawet dojrzeć tego znaku – wyjaśniła.

kadr z programu
Źródło: kadr z programu

Gdy jeden z fanów napisał na jej profilu na Facebooku, że w związku z zapisem konstytucji powinna przeprosić za noszenie tego ubrania, postanowiła wypowiedzieć się nieco szerzej. Zapewniła, że dobór ubrania był przypadkowy, a sytuacja niezamierzona.

d2rrjat

- Nie byłam nigdy za żadnym systemem totalitarnym walczyłam przeciwko niemu od 14 roku życia rozwieszając plakaty antyrządowe… Kurtka jest karykaturą tego znaku to i tak był przypadek , bo tępo nie pozwala obserwować moich pleców. Symbol był przekreślony, nieważne nikt nie miał takiej intencji. Walczę codziennie z komuną i jej pozostałościami na talerzu, tego nie słyszycie?! Trzeba uważniej słuchać moich tekstów da mocno krytykujące system, który wykończył kulturę jedzenia.. komuna zabiła wielka Polska kuchnie a ja ją odtwarzam na nowo od 27 lat – napisała restauratorka na swoim profilu.

Zobacz także: Magda Gessler o przeklinaniu: Nikt nie będzie mi mówił co mam robić

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2rrjat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rrjat