"Mad Men": Reklama serialu oburzyła mieszkańców Nowego Jorku

"Mad Men": Reklama serialu oburzyła mieszkańców Nowego Jorku
Źródło zdjęć: © AMC Network

05.03.2012 16:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikt zapewne nie przypuszczał, że nowy plakat serialu *"Mad Men" wywoła aż takie kontrowersje. Mieszkańcy Nowego Jorku byli oburzeni promocją produkcji stacji AMC. O co tyle szumu?*

Na reklamówkach piątego sezonu "Mad Men"widać spadającego mężczyznę, który jest symbolem serii. Z pozoru niewinne ujęcie zawisło jednak w najmniej odpowiednim do tego miejscu. Wielkie plakaty reklamowe powieszono na ścianach budynków stojących w pobliżu miejsca, w którym stały kiedyś wieże World Trade Center.

Rodziny ofiar zamachu z 11 września są oburzone. Według nich, wizerunek spadającej osoby obraża pamięć ich zmarłych krewnych.

Twórcy "Mad Men" tłumaczą jednak, że w swoim zamyśle nie mieli na celu nikogo znieważyć. W końcu charakterystyczna postać jest symbolem nierozerwalnie kojarzonym z ich serialem. Spadający człowiek pojawił się już w czołówce pierwszego sezonu produkcji. Co więcej, nie jest on symbolem samobójczej śmierci, a raczej ma on wymowę metaforyczną.

Te argumenty nie przekonują jednak rodzin ofiar.

"Mad Men" to kontrowersyjny dramat o tym, jak umiejętnie sprzedaje się kłamstwo. Akcja serialu toczy się w Nowym Jorku w latach 60. ubiegłego wieku. Serial opowiada o życiu bezlitośnie konkurujących ze sobą pracowników agencji reklamowej przy Madison Avenue. Jego bohaterowie żyją w świecie zdominowanym przez manipulację i walkę o władzę, w którym bezwzględne dążenie do wypromowania produktów staje się formą sztuki.

Produkcja powróci niedługo na antenę po 17-miesięcznej przerwie, wynikającej z przedłużających się negocjacji twórców ze stacją. Pierwszy odcinek trwać będzie aż dwie godziny. Premierę w USA zaplanowano na 25 marca.

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,27020,title,Mad-Men,serial.html )**

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także