Seriale polskieMaciek i Bożenka przed laty. Agnieszka Kaczorowska pokazała stare zdjęcia z "Klanu"

Maciek i Bożenka przed laty. Agnieszka Kaczorowska pokazała stare zdjęcia z "Klanu"

Piotr Swend i Agnieszka Kaczorowska na planie "Klanu"
Piotr Swend i Agnieszka Kaczorowska na planie "Klanu"
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

22.03.2022 11:00, aktual.: 22.03.2022 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Agnieszka Kaczorowska wróciła wspomnieniami do dzieciństwa spędzanego na planie "Klanu". W dużej mierze w towarzystwie Piotra Swenda, który gra jej serialowego przybranego brata. Nie bez powodu wspomniała o ich wieloletniej znajomości.

Agnieszka Kaczorowska (dziś Kaczorowska-Pela) jest jedną z młodych gwiazd, które "wychował" jeden z najpopularniejszych seriali, "Klan". Podobnie jak inni, dorastała na oczach widzów. W tym z Piotrem Swendem, z którym od lat gra rodzeństwo.

Na Instagramie Kaczorowska opublikowała kilka wspólnych zdjęć sprzed lat. Miała ku temu ważny powód. Post "wrzuciła" do sieci 21 marca, czyli w Światowym Dniu Zespołu Downa.

"Dzień ten został ustanowiony w 2005 roku… a na długo przed… Serial, w którym gram od dziecka, rozpoczął działalność w celu podniesienia świadomości na temat życia osób, przede wszystkim dzieci, z zespołem Downa" – napisała z nieskrywaną dumą.

I rzeczywiście, "Klan" był pierwszą telewizyjną produkcją, która tak szeroko omawiałaby życie osób z zespołem Downa. Piotr Swend, który z serialem związany jest od lat, także przeżywał na planie radości i rozterki, najpierw dziecięce, później młodego mężczyzny. Zawsze jednak był niezwykle ceniony przez obsadę, jako aktor-amator, który świetnie radzi sobie i z opanowaniem tekstu i z wcielaniem się w swoją serialową postać.

Niezmiennie ciepło wypowiada się o nim siostra z "Klanu". Tym razem podzieliła się z fanami wspomnieniem ze wspólnych chwil na planie. "Graliśmy razem, bawiliśmy się razem w przerwach… niewiele nas różniło, a wiele łączyło. Będąc małą dziewczynką, a potem nastolatką, nie rozumiałam docinek rówieśników na temat Piotrka i jego odmienności… bo dla mnie był to po prostu równy kolega. Dziś chcę podkreślić, że to było (bo już dawno się nie widzieliśmy), niesamowite doświadczenie… To niesamowicie otworzyło serce… serce tej małej dziewczynki ze zdjęcia" – dodała.

Kaczorowska przyznała także, że znajomość z owym równym kolegą i doświadczenie, jakie zdobyła na planie "Klanu", zainspirowały ją do dalszego działania na rzecz walki z hejtem i propagowania wzajemnego szacunku. Jak podkreśliła, wyjątkowy dzień był idealną okazją, by o tym przypomnieć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także