Maciej Łopiński ponownie p.o. prezesa TVP

Maciej Łopiński ponownie został wybrany na p.o. prezesa TVP
Maciej Łopiński ponownie został wybrany na p.o. prezesa TVP
Źródło zdjęć: © PAP | Darek Delmanowicz

17.06.2020 14:19, aktual.: 27.07.2020 08:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rada nadzorcza TVP po raz drugi wskazała Macieja Łopińskiego na p.o. prezesa spółki. Były rzecznik prezydenta Lecha Kaczyńskiego ma kierować telewizją przez kolejne trzy miesiące. Po wyborach prezydenckich stanowisko najprawdopodobniej znów przejmie Jacek Kuski.

Jak podaje serwis Wirtualnemedia, o ponownym wyborze Macieja Łopińskiego Rada Nadzorcza TVP zdecydowała 16 czerwca br. Zgodnie z podjętą przez władze spółki uchwałą, obowiązki prezesa powierzono mu na okres trzech miesięcy tj. do 16 września 2020 roku. Jacek Kurski, zdymisjonowany w marcu, nadal ma pozostać w cieniu, zwłaszcza do czasu wyborów prezydenckich.

Zepchnięty na drugi plan polityk wciąż nieformalnie zarządza jednak Telewizją Polską. Oficjalnie trzyma zaś pieczę nad "Wiadomościami", nadzorując Telewizyjną Agencję Informacyjną. Jako członek Zarządu kontroluje też TVP Sport.

Maciej Łopiński, w przeszłości bliski współpracownik Lecha Kaczyńskiego, po raz pierwszy został p.o. prezesa 10 marca br. po tym, jak prezydent Andrzej Duda uzależnił swoją zgodę na dofinansowanie mediów publicznych od zmiany na stanowisku prezesa TVP. Co prawda, Jarosław Kurski stracił wówczas posadę (odwołany przez Radę Mediów Narodowych), ale nie realny wpływ na kierowanie spółką. Został doradcą Zarządu TVP.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (89)
Zobacz także