Będzie miał kolejne dziecko. Nawrócony aktor podał datę

Marcin Kwaśny czeka na narodziny trzeciego dziecka
Marcin Kwaśny czeka na narodziny trzeciego dziecka
Źródło zdjęć: © KAPIF

05.12.2023 18:34, aktual.: 05.12.2023 19:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Maciej Kwaśny to popularny aktor filmowy i telewizyjny, który kilka lat temu zaczął układać sobie życie prywatne na nowo. Rozwiódł się, nawrócił, zerwał z nałogiem, a wkrótce powiększy mu się rodzina.

Kwaśny to przykład aktora ("Pilecki", "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie", "Szpilki na Giewoncie", "Wyklęty", "Stulecie winnych"), który otwarcie mówi o swojej walce z alkoholem i nawróceniu. W 2008 r. stanął na ślubnym kobiercu z architektką Dianą Kołakowską, która 10 lat później złożyła pozew rozwodowy z orzeczeniem o winie aktora.

Powodem rozpadu małżeństwa miał być nałóg męża, który jak sam twierdzi, podniósł się z upadku dzięki nawróceniu po 20 latach bycia ateistą.

- Mam ogromną wdzięczność dla Boga, że mnie z tego wyciągnął, bo Jezus jest najlepszym terapeutą. Jestem przykładem na takie totalne uzdrowienie - opowiadał Kwaśny, który w 2020 r. przypieczętował rozwód, po czym postarał się o kościelne stwierdzenie nieważności małżeństwa, i wkrótce poślubił śpiewaczkę operową Klaudię.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Para ma już syna i córeczkę w wieku 1,5 i 3 lat. Na niedawnej premierze wyszło na jaw, że żona Kwaśnego spodziewa się kolejnego dziecka. - Poród odbędzie się w marcu, ale nie zdradzamy jeszcze płci dziecka - mówił aktor w rozmowie z "Dobrym Tygodniem".

W 2019 r. aktor opowiadał o swoim nawróceniu m.in. na antenie Telewizji Trwam, wielokrotnie też gościł w katolickich programach TVP. Jak zapewnił w jednym z wywiadów, od czasu, gdy odzyskał wiarę, łatwiej jest mu iść przez życie i mierzyć się z kryzysami. Nawrócony aktor jest jednak przekonany, że wiara i wstawiennictwo świętych przynosi pomyślność także w zupełnie przyziemnych sprawach.

Marcin Kwaśny z ciężarną żoną na premierze filmu "Jedna dusza"
Marcin Kwaśny z ciężarną żoną na premierze filmu "Jedna dusza"© KAPIF

Swego czasu opowiadał, jak brakowało mu 50 tys. zł na ukończenie filmu "Spowiedź", które "znalazły się" dzięki żarliwej modlitwie. - Wtedy zwróciłem się do świętego o pomoc (Maksymiliana Kolbego - przyp. red.). No i proszę uwierzyć, trzy dni później miałem pieniądze na koncie. Udało się je zdobyć. To realny dowód Jego wstawiennictwa! - mówił Kwaśny.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Zabójcy" Davida Finchera, "Informacji zwrotnej" z Arkadiuszem Jakubikiem oraz ostatnim sezonie "The Crown", gdzie, spoiler, ginie księżna Diana. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także