Trwa ładowanie...

Maciej Kurzajewski złamał zasady etyki dziennikarskiej. Jest decyzja Komisji Etyki TVP

Maciej Kurzajewski złamał zasady etyki dziennikarskiej. Jest decyzja Komisji Etyki TVPŹródło: AKPA
d1gencb
d1gencb

"Komisja Etyki TVP stwierdza, że udział w reklamie Banku PKO BP redaktora Macieja Kurzajewskiego jest sprzeczny z obowiązującymi „Zasadami etyki dziennikarskiej w Telewizji Polskiej” przyjętymi przez Zarząd TVP i obowiązującymi w Spółce od 1996 roku" - czytamy w opublikowanym na stronie TVP orzeczeniu Komisji Etyki stacji.

W uzasadnieniu swojej decyzji Komisja przywołuje nastepujacy zapis, z którym w sprzeczności stoją ostatnie komercyjne działania Kurzajewskiego:
_ „Dziennikarzowi nie wolno zajmować się akwizycją reklam, ani występować w programach reklamowych”_. Komisja Etyki podkreśla, że od ww. zasady nie ma wyjątków.

Przypomnijmy, że chodzi o udział Macieja Kurzajewskiego w najnowszym spocie reklamowym banku PKO BP. Reklama z udziałem dziennikarza TVP pojawiła się w telewizji w drugiej połowie września br. i od razu wzbudziła kontrowersje.

Jak wyjaśnia biuro prasowe stacji:
"Udział Macieja Kurzajewskiego w kampanii reklamowej PKO BP nie narusza - naszym zdaniem - jego obiektywizmu i rzetelności dziennikarskiej wymaganej przy wykonywaniu zawodu dziennikarza sportowego. Poza tym na udział w kampanii reklamowej PKO BP uzyskał zgodę przełożonych".

d1gencb

Jak widać, członkowie Komisji Etyki nie podzielili tej opinii.

(fot. youtube)
Źródło: (fot. youtube)
(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

* Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazała za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie! Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

d1gencb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gencb