Maciej Dowbor reaguje na oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego. Wydał swoje

Maciej Dowbor w nowej fryzurze
Maciej Dowbor w nowej fryzurze
Źródło zdjęć: © ONS
Urszula Korąkiewicz

27.10.2020 21:52, aktual.: 01.03.2022 14:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Maciej Dowbor należy do gwiazd, które błyskawicznie reagują na to, co dzieje się w kraju. Także teraz nie omieszkał podzielić się komentarzem. Jednoznacznie opowiada się po stronie kobiet.

Fala protestów w wielu miastach w Polsce nie słabnie. To efekt ogłoszonego 22 października wyroku Trybunału Konstytucyjnego dot. aborcji. Orzeczenie wzburzyło wielu Polaków i skłoniło do wyjścia na ulice.

W sprawie zabrało głos już wielu polityków, ekspertów, dziennikarzy, artystów i gwiazd. Po obu stronach sporu. Napięta atmosfera udziela się nie tylko na ulicach, ale w debacie publicznej i Sejmie. Ostatecznie głos postanowił zabrać Jarosław Kaczyński.

Błyskawicznie pojawiły się reakcje na przemówienie szefa PiS. Wymowny post zamieściła Monika Jaruzelska, ku przestrodze przypominając fragment przemówienia swojego ojca z 1981 r.

Głos ponownie zabierają także inne znane osoby. W tym Maciej Dowbor. Podkreślił ponownie swoje poparcie dla kobiet, a przede wszystkim żony, która jest doświadczoną mamą i która stoi ramię w ramię z protestującymi, a ostatnio wyjawiła, że kilkakrotnie przeżyła stratę dziecka. Dziennikarz wydał krótkie oświadczenie.

"Są faceci, którzy dziś występują w expose i próbują kobiety zastraszać. Są też faceci, którzy szanują kobiety i je wspierają. Dlatego dziś z respektu dla mojej żony i innych Pań zmieniam nazwę swojego profilu - od teraz zapraszam na profil Maciej Dowbor Koroniewski. Panowie zachęcam Was do tego”, napisał.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (46)
Zobacz także