Trwa ładowanie...
23-02-2016 12:18

Lura kolejną gwiazdą Siesta Festival

Lura kolejną gwiazdą Siesta FestivalŹródło: mat. prasowe
d40clmh
d40clmh

To bodajże jedna z najbardziej siestowych artystek z tych siestowych naprawdę. Urodziła się w Portugalii, a jej rodzice przyjechali tam z tak lubianych przez nas najbardziej rozśpiewanych, najbardziej zielonych wysp na świecie. Studiowała i trenowała pływanie kiedy siedemnastoletnią wtedy dziewczynę Juka poprosił o zaśpiewanie w duecie i śpiewanie chórków na jego płycie. Od tego czasu śpiewa, nagrywa i występuje na całym świecie. Śpiewała m.in. z takimi siestowymi wykonawcami jak Cesaria Evora, Tito Paris, Bonga czy Paulo Flores - z jednym oczywistym wyjątkiem wszyscy oni gościli na Siesta Festival w poprzednich latach. Zaśpiewała w filmie Fados Carlosa Saury, a przecież autor muzyki do jego filmów Siesta jest również tegoroczną gwiazdą naszego festiwalu. Po raz pierwszy polska publiczność usłyszała jej głos w radiowej Trójce, w audycji (a jakże) Siesta.

W październiku zeszłego roku świat ujrzała jej kolejna urocza, pełna pięknych nut płyta. Maria de Lures Pina Assunçäo, czyli oczywiście LURA jest ostatnią przedstawianą gwiazdą Siesta Festival 2016. Będzie to jej druga wizyta na festiwalu. Poprzednio publiczność spierała się czy najlepszy był żywiołowy, taneczny koncert Lury czy też pełen dramatyzmu, wystudiowany, perfekcyjny występ Melody Gardot - już nie możemy doczekać się tegorocznej wizyty Artystki i kolejnego spotkania z przemiłą przyjaciółką.

Lura wystąpi 22 kwietnia 2016 r. w Filharmonii Bałtyckiej o godz.17:00. I to właśnie Jej przypada przywilej otworzenia swoistego dnia Carlosa Saury na Siesta Festival 2016. Artystka po raz pierwszy w Polsce przedstawi materiał ze swojej najnowszej, niedawno wydanej i świetnie przyjętej płyty.

Bilety dostępne są w salonach EMPiK na terenie całego kraju oraz na portalach biletowych ticketpro, eventim, biletyna, ebilet, a także w kasach Filharmonii Bałtyckiej od 21 lutego od godz. 17:00. Cena: 100-150zł.

d40clmh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40clmh