Trwa ładowanie...

Łukasz Orbitowski kończy współpracę z TVP Kultura. "Wierzę, że spotkamy się w TV w lepszych czasach"

Popularny pisarz Łukasz Orbitowski poinformował na Facebooku, że zrywa współpracę z TVP Kultura. Od 2016 r. prowadził tam program "Dezerterzy". "Wierzę, że w telewizji spotkamy się w lepszych czasach, w których szanowana będzie pełna swoboda myśli i wypowiedzi" - pisze Orbitowski.

Share
Łukasz Orbitowski kończy współpracę z TVP Kultura. "Wierzę, że spotkamy się w TV w lepszych czasach"Źródło: ONS.pl
dttaup5

Gośćmi Łukasza Orbitowskiego w "Dezerterach" byli przede wszystkim ludzie kultury, znani i podziwiani, ale z jakichś powodów przebywający na marginesie. W programie pojawili się m.in. Robert Friedrich, Władysław Komendarek, Bogusław Polch czy Dominika "Nika" Domczyk.

- Chcę się upominać o tych, którzy nie mieli jeszcze szansy w publicznej telewizji lub rzadko ją miewają. Trzeba ruszyć się z Warszawy - zapowiadał 4 lata temu w Gazecie Wyborczej" Orbitowski.

Po 4 latach Orbitowski postanowił zakończyć przygodę z TVP Kultura. Oświadczenie pojawiło się na Facebooku pisarza.

dttaup5

"Szanowni Państwo, zdecydowałem o zakończeniu współpracy z TVP Kultura. Była to fantastyczna dziennikarska przygoda, za którą dziękuję moim współpracownikom, gościom programu i widzom. Nie będę komentował powodów tej decyzji. Wierzę, że w telewizji spotkamy się w lepszych czasach, w których szanowana będzie pełna swoboda myśli i wypowiedzi. Tymczasem już wkrótce będzie można mnie usłyszeć w autorskich podcastach".

Łukasz Orbitowski urodził się w 1977 r. w Krakowskie. Jest laureatem Paszportu "Polityki", był nominowany do Nagrody Literackiej "Nike". Jego ostatnia powieść zatytułowana "Kult" ukazała się w 2019 r. Na swoim Instagramie Orbitowski prowadzi też prześmiewczy cykl "Czarny Coach".

dttaup5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dttaup5
dttaup5