Trwa ładowanie...

"Londyńczycy" wyróżnieni w konkursie w Chicago

Share
"Londyńczycy" wyróżnieni w konkursie w Chicago
Źródło: AKPA
dbrrbtp

Trzy produkcje TVP, w tym dwa spektakle Teatru Telewizji oraz serial "Londyńczycy", wyróżniono na 45. edycji międzynarodowego konkursu produkcji telewizyjnych Hugo Television Awards 2009 w Chicago - poinformowała PAP Aleksandra Biernacka, koordynator festiwali filmowych TVP SA.

W kategorii "program dramatyczny" wyróżnione zostały dwa spektakle Teatru Telewizji - "Golgota wrocławska" w reżyserii Jana Komasy oraz "Tajny współpracownik" w reżyserii Krzysztofa Langa.

dbrrbtp

Pierwszy z nich ukazuje z perspektywy współczesności tragedię Henryka Szwajcera - przedwojennego przemysłowca i powstańca śląskiego, którego skazano na śmierć w spektakularnym, poszlakowym procesie o zdradę Polski Ludowej we Wrocławiu w 1949 r. Drugi spektakl jest historią tajnego agenta Urzędu Bezpieczeństwa, działającego w latach 1950-1980.

W kategorii "seriale" wyróżniono cieszący się dużą popularnością w ostatnim sezonie serial "Londyńczycy" w reżyserii Grega Zglińskiego i Macieja Migasa, który ukazuje losy młodych polskich imigrantów w Londynie.

Wszystkie produkcje powstały dla TVP1.

Ceremonia ogłoszenia laureatów odbyła się 22 kwietnia w chicagowskim Centrum Kultury - Claudia Cassidy Theater z udziałem reprezentantów całego amerykańskiego przemysłu telewizyjnego i ważnych międzynarodowych stacji TV.

dbrrbtp

Podziel się opinią

Share
dbrrbtp
dbrrbtp