Linda Evangelista była ofiarą przemocy domowej. Jej mąż "wiedział, że nie może zostawiać śladów na twarzy"

Linda Evangelista przez pięć lat była żoną człowieka, który ją bił
Linda Evangelista przez pięć lat była żoną człowieka, który ją bił
Źródło zdjęć: © AKPA, Kadr z programu

21.09.2023 15:58, aktual.: 21.09.2023 16:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Linda Evangelista to jedna z supermodelek, które odnosiły sukcesy w latach 90. Do tej pory jest ikoną modelingu. Gwiazda, która teraz ma 58 lat, w nowym serialu AppleTV+ zdradziła, że była bita przez męża.

Linda Evangelista miała tylko 22 lata, gdy wyszła za mąż za starszego od siebie o 15 lat Francuza. Był bogatym, wpływowym człowiekiem. Pracował jako szef paryskiego oddziału agencji modelek Elite Model Management. Przez 30 lat przez jego biuro i ręce przewinęły się tabuny młodych dziewczyn. Część z nich oskarżyła go o molestowanie, a nawet o gwałty. Evangelista dokłada do tego przemoc.

Mąż miał ją bić tak, aby nie zostawały ślady na twarzy. Wiedział, że urodziwa, utalentowana żona to kura znosząca złote jaja. Nie mógł pozwolić na to, by pieniądze z sesji, reklam i pokazywania się na wybiegach przestały płynąć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Modelka, obecnie zbliżająca się do sześćdziesiątki, opowiedziała o przemocowym mężu w dokumencie AppleTV+ "The Super Models".

- Gdy miałam 27 lat, udało mi się opuścić to małżeństwo. On mnie wypuścił, dopóki miał wszystko. Ale byłam bezpieczna i odzyskałam wolność - stwierdziła w dokumencie. Evangelista dodała, że ​​zakończenie związku, w którym doszło do przemocy, nie było łatwe.

- Nie wystarczyło po prostu powiedzieć: "Chcę rozwodu, do zobaczenia". To tak nie działa - wyjaśniła. Ale w 1993 r. Evangelista rozwiodła się z mężczyzną, który niszczył jej życie. Była wówczas u szczytu sławy.

Gérald Marie stanowczo sprzeciwił się zarzutom stawianym mu przez byłą żonę. "Nie chce być częścią w tej nieuczciwej kontrowersji medialnej" – powiedziała w oświadczeniu prawniczka Marie, Céline Bekerman dla Page Six.

W 2020 roku Marie, który niegdyś kierował biurem Elite Model Management w Paryżu, został oskarżony o zgwałcenie wielu kobiet, w tym byłej żony Mickeya Rourke’a, Carré Otis, w latach 80. i 90. Był oskarżany o napaść na tle seksualnym przez co najmniej 15 kobiet. Francuska prokuratura odrzuciła oskarżenia ze względu na przedawnienie, ale w sądach toczą się procesy cywilne przeciwko mężczyźnie.

Wiedza o dawnych przestępstwach byłego męża dała Evangeliście siłę do wyznania prawdy o przemocy domowej. - Kiedy dowiedziałam się, że skrzywdził wiele, wiele, wiele kobiet, zgwałcił wiele kobiet… Złamało mi to serce - mówiła Evangelista w nowym dokumencie, powstrzymując łzy.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" bierzemy na warsztat "One Piece" Netfliksa, masakrujemy "Ślub od pierwszego wejrzenia""Żony Warszawy", a także rozwiązujemy "Problem trzech ciał" i innych nadchodzących ekranizacji. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)
Zobacz także