Trwa ładowanie...

"Lekarz Michaela Jacksona": Dokument o zagadkowej śmierci króla muzyki pop na Discovery Channel

Share
"Lekarz Michaela Jacksona": Dokument o zagadkowej śmierci króla muzyki pop na Discovery Channel
Źródło: Discovery Channel
d3z6ggn

Discovery Channel przedstawi specjalny program dokumentalny „Lekarz Michaela Jacksona” śledzący losy człowieka obwinianego za spowodowanie śmierci gwiazdy. Michael Jackson, niekwestionowany król muzyki pop, zmarł 25 czerwca 2009 roku. W chwili śmierci, w jego rezydencji w Holmby Hills przebywał osobisty lekarz gwiazdora – Conrad Murray. Jak donosiły media, był on ostatnią osobą, która widziała Jacksona żywego. Czy doktor Murray mógł przyczynić się do tragicznej śmierci artysty?

Na wieść o śmierci króla popu, miliony fanów z najdalszych krańców świata pogrążyły się w żałobie. Choć według wstępnych raportów przyczyną śmierci był zawał serca, przedstawiciel biura lekarza sądowego hrabstwa Los Angeles, przekazał mediom, że przyczyna śmierci zostanie określona dopiero po sekcji zwłok. Gdy upublicznione nagranie telefonicznego zgłoszenia incydentu potwierdziło obecność doktora Murraya przy boku Jacksona w chwili jego śmierci, prokuratura zyskała podejrzanego.

Sekcja zwłok wskazała, że w żołądku Jacksona znajdowały się głównie niestrawione tabletki, które Jackson przyjmował w niepokojących ilościach. Artyście tuż przed śmiercią zaaplikowano też dożylnie lek przeciwbólowy. Najprawdopodobniej to on spowodował zatrzymanie akcji serca. Murraya, jako osobistego lekarza i jedynego świadka śmierci Jacksona, postawiono w stan oskarżenia o zaniedbanie, niekompetencję i ostatecznie nieumyślne spowodowanie śmierci.

d3z6ggn

Dokument „Lekarz Michaela Jacksona” to rodzaj pamiętnika śledzącego dwuletni proces doktora Murraya. Jakkolwiek nie zabrzmiał werdykt w jego sprawie, nigdy nie dowiemy się, jak było naprawdę, ile w jego akcie było chęci pomocy i uśmierzenia bólu, ile lekarskiej niefrasobliwości, a ile braku możliwości powiedzenia „NIE” królowi muzyki pop…

Specjalny program dokumentalny „Lekarz Michaela Jacksona” będzie można obejrzeć na Discovery Channel 20 stycznia 2012r. o godz. 22.00, 21 stycznia o godz. 21.00 i 22 stycznia o godz. 23.00.

(fot. Discovery Channel)
Źródło: (fot. Discovery Channel)
(fot. Discovery Channel)
Źródło: (fot. Discovery Channel)

Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!

Teleshow.pl na Facebooku

[

Orgie w "Tańcu z gwiazdami"! ]( http://teleshow.pl/gid,13872521,img,13872604,kat,1024839,title,Orgie-w-Tancu-z-gwiazdami,galeria.html )
[

Janice Dickinson: Od seksbomby do karykatury kobiety! ]( http://teleshow.pl/gid,13859909,img,13859968,kat,1024839,title,Janice-Dickinson-Od-seksbomby-do-karykatury-kobiety,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

d3z6ggn

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z6ggn
d3z6ggn