Trwa ładowanie...

"Latający Cyrk Monty Pythona" powraca! I to w najlepszym tłumaczeniu

To świetna wiadomość dla wszystkich fanów brytyjskiego absurdalnego humoru. "Latający Cyrk Monty Pythona" znów będzie bawić nas na ekranach.

Share
"Latający Cyrk Monty Pythona" powraca! I to w najlepszym tłumaczeniuŹródło: Materiały prasowe
d47tpf9

Odkąd BBC zaczęła emisję "Latającego Cyrku Monty Pythona" w 1969 roku, serial szybko zyskał ogromną popularność. Tworzone przez wybitnych brytyjskich komików skecze, często w żaden sposób ze sobą nie powiązane, tryskały absurdalnym, brytyjskim humorem. W skład "Cyrku Monty Pythona" wchodzili: John Cleese, Eric Idle, Graham Chapman, Michael Palin, Terry Jones i Terry Gilliam.

Czwórka Anglików i jeden Amerykanin nie tylko tworzyli najbardziej groteskowe skecze w historii, ale również byli odtwórcami wszystkich ról. Każdy z odcinków "Latającego Cyrku Monty Pythona" to 30-minutowe zestawienie niepowiązanych ze sobą tematycznie skeczy przesiąkniętych satyrą i całkowitym absurdem. W sumie powstały cztery sezony serialu, które dały 45 epizodów. Choć całość powstała w latach 1969-1974, wciąż chętnie emitowana jest przez telewizje na całym świecie.

Specyfika humoru ukazanego przez Monty Pythona celnie trafiła w gust polskiego widza. Od lat 90. do dzisiaj cieszy się wśród nich dużym uznaniem. Niezwykłą rolę w zaprezentowaniu w Polsce niespotykanego formatu brytyjskiej grupy odegrał Tomasz Beksiński, który był autorem pierwszego i uznawanego za najlepsze tłumaczenia tekstów grupy.

d47tpf9

To właśnie jego przełożenie językowe usłyszymy w odcinkach "Latającego Cyrku Monty Pythona" na Comedy Central 6 maja 21:00. Kolejne odcinki będziemy moli oglądać w kolejne soboty o tej samej porze.

d47tpf9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47tpf9
d47tpf9